Westworld

Westworld Obálka knihy Westworld
Westworld
science fiction
2012
serial (10E)
Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) – piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

Która z postaci w serialu jest człowiekiem, a która androidem wyprodukowanym na potrzeby parku rozrywki Westworld? Starsi widzowie zapewne pamiętają „Świat dzikiego zachodu” z Yulem Brynnerem. Był to film zrealizowany na podstawie powieści science fiction Michaela Crichtona. To znany autor powieści, które stworzyły nowy gatunek literacki nazwany technothrillerem. Ten sam autor bierze udział w budowaniu scenariusza serialu. To wiadomość, która dobrze rokuje serialowi. Pomimo nieśpiesznej narracji Westworld wciąga od pierwszych minut. Nie sposób powiedzieć cokolwiek o akcji filmu, żeby nie zdradzić istotnych szczegółów. Zatem powiemy tylko, że serial ten należy do absolutnych „must see” nie tylko każdego miłośnika seriali, ale też każdego kinomana.

Oceń recenzowany tytuł:
9.50 avg. rating (90% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Komentarz do “Westworld”