Dom wschodzącego słońca

Dom wschodzącego słońca Obálka knihy Dom wschodzącego słońca
Miasto magów
Aleksandra Janusz
fantastyka, fantasy
Agencja Wydawnicza RUNA
2006
książka, epub, mobi
400

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim mieście Farewell, w którym swą siedzibę w początkach XX wieku założyli magowie. Od tamtej pory minęło niemal sto lat, a oni nadal są w tym mieście. Pozornie niczym nie różnią się od zwykłych ludzi. Żyją na granicy dwóch światów, chroniąc zwykłych ludzi przed nieznanym. A w Farewell po zmroku budzą się istoty nie z tej ziemi. Gargulce, władcy szczurów, niespokojni zmarli... Pod cienką warstwą kryją się mrożące krew w żyłach tajemnice. Eunice Wight - pozornie zwykła nastolatka - stawia pierwsze kroki w nowym dla niej świecie magii.

„Dom wschodzącego słońca” to fantastyczna powieść o nastolatce w świecie magii. Eunice Wight to taki żeński Harry Potter. Bohaterka pewnego dnia dowiaduje się, że w gruncie rzeczy nie należy do świata zwyczajnych ludzi. Ma właściwości, które sytuują ją w świecie magii, a tytułowy dom wschodzącego słońca staje się jej domem i miejscem edukacji magicznej. Tak rozpoczyna się pierwsza powieść Aleksandry Janusz.

Podobieństw do historii Harrego Pottera jest w książce więcej, ale też jest sporo różnic. W pierwszym tomie powieści o młodocianym czarodzieju czytelnik w zasadzie nie wie, po co właściwie jest ta magia. W „Domu wschodzącego słońca” nie ma takich wątpliwości. Na ludzi czyhają potworne demony i okrutne istoty z najgorszych koszmarów. Magowie chronią świat. A są wśród nich najróżniejsi osobnicy. Informatyk Timothy, który spędza życie w wirtualnym świecie i potrafi połączyć najnowszą technologię z magią. Rockman Gabriel. Tajemnicza zakonnica Weronika i zagadkowy Krzysztof. To jest jednak całkiem inny świat i od pierwszej chwili dowiadujemy się, jak bardzo niebezpieczny.

W miarę rozwoju akcji rozplatają się kolejne tajemnice poszczególnych postaci. Dowiemy się, kim jest ojciec Eunice i jaką tajemnicę kryje rosochata Wierzba. Powieściowy debiut Aleksandry Janusz to doskonała lektura dla nastolatków od lat piętnastu do stu.

Oceń recenzowany tytuł:
9.00 avg. rating (86% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code