Sieć

Sieć Obálka knihy Sieć
Reykjavik Noir
Lilja Sigurdardóttir
kryminał
Wydawnictwo Kobiece
2019
książka, epub, mobi
306

Dalszy ciąg historii, której bohaterką jest Sonja, która mąż nieuczciwy bankier wplątał z premedytacją w przemyt narkotyków. Ucieczka do USA, opisana w poprzednim tomie, się nie udała. Sonja nadal znajduje się w pułapce. Jednak okazuje się, że jej były mąż Adam jest tylko jednym z wielu w przemytniczym procederze, a Sonja poznaje ludzi ze szczytu tej piramidy. Podejmuje kolejne działania, by wyplątać się z tej sytuacji.

Sieć to dalsza część przygód Sonji z powieści Pułapka. Jeśli ktoś nie czytał, to ostrzegam, że mogą się tu pojawić informacje dotyczące akcji poprzedniego tomu. Pierwszy tom opowieści kończy się, gdy Sonji z synem udaje się uciec do USA.

Teraz jednak okazuje się, że wbrew temu, co bohaterka sądziła, to jej były mąż Adam, pociągał za sznurki w narkotykowej szajce. Zaczynamy rozumieć, że z pełną premedytacją postawił byłą żonę w sytuacji materialnej bez wyjścia. Właśnie po to, by zmusić ją do przemytu narkotyków. Jednak szybko okazuje się, że w tej branży są ludzie znacznie potężniejsi i okrutni. Sonja musi podjąć bardzo niebezpieczną grę, aby mieć szansę wyplątania się z tej sytuacji.

Równolegle rozgrywa się wątek Agli, z którą uczuciowo związana jest bohaterka. Tytuł Sieć dotyczy także jej. Ponieważ Agla brała udział w bankowych kombinacjach, toczy się przeciw niej śledztwo. Agla ma również powiązania z Adamem, ale dotyczą one wspólnych nieuczciwych interesów finansowych. Wszystko wskazuje na to, że nie wywinie się od więzienia. Sytuacja obu bohaterek jest zagmatwana. Powieść pokazuje z jednej strony, jak silne i zdeterminowane kobiety radzą sobie ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem. Z drugiej zaś, widać że wciąż kobieta znajduje się w sytuacji gorszej niż mężczyzna, który zawsze ma więcej możliwości działania.

Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (81% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code