Autorski przewodnik kulturalny

Apostoł

Apostoł Obálka knihy Apostoł
Gareth Evans
horror
Netflix
2018
film
Gareth Evans
Kristine Frøseth, Dan Stevens, Lucy Boynton, Michael Sheen, Annes Elwy
Gareth Evans

Wydarzenia opowiedziane w filmie rozgrywają się ponad sto lat temu na początku XX wieku. Córka zamożnego człowieka zostaje porwana dla okupu przez żyjącą na wyspie dziwną sektę. Na ratunek udaje się jej brat. Jako jeden z kandydatów przybywa na wyspę i zostaje wplątany w tajemnicze, mrożące krew w żyłach wydarzenia. Sekta czci bowiem przerażającą boginię związaną z wyspą.

“Apostoł” to przerażający horror, którego akcja rozgrywa się u progu XX wieku. Młoda kobieta zostaje porwana przez tajemniczą sektę, która odgrodziła się od cywilizacji żyjąc na wyspie. Niewiele wiadomo o porywaczach, ale krążą o nich mroczne opowieści. Na ratunek udaje się jej brat Thomas i gdy trafia do sekty, okazuje się, że nawet najgorsze opowieści nie oddają nawet części potworności, które się tam dzieją.

Wyspą i małą społecznością rządzi prorok Malcolm. Sekta porywa ludzi, bowiem jej członkom na wyspie grozi głód. Od jakiegoś czasu bowiem nie udaje się hodowla, ani uprawa zbóż. Ziemia sprawia wrażenie zatrutej. Opowieści Malcolma o ideałach, wolności i równości społecznej nijak się mają do faktu, że wyspą rządzi grupa jego zaufanych utrzymując porządek żelazną ręką.

Z biegiem czasu Thomas stopniowo poznaje mroczne i krwawe tajemnice sekty, a chcąc uratować siostrę sam naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Film pokazuje bardzo naturalistycznie wiele scen przemocy, więc na pewno nie należy polecać go dzieciom, ani w ogóle osobom o słabych nerwach. Może nie jest to “Teksańska masakra piłę mechaniczną”, ale krwi tam nie brak. To dzieło przeznaczone jest zdecydowanie dla miłośników gatunku.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
7.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code