Kto czyta, nie błądzi.

Lista śmierci

Lista śmierci Obálka knihy Lista śmierci
Jack Carr
sensacyjny film akcji
Amazon Prime Video
2022
serial
Sylvain White, Frederick E.O. Toye i inni
Chris Pratt, Taylor Kitsch, Conastance Wu, Jeanne Tripplehorn, Tyner Rushing
Chris Pratt, David DiGilio

Komandor Reese wraca z akcji w Syrii jako jedyny członek oddziału, który przeżył. Dręczą go koszmary i wizje, które sprawiają, że sam nie wie, co było prawdą, a co nie. Toczy się śledztwo w sprawie nieudanej akcji i wersja oficjalna jest inna, niż zapamiętana przez Reese'a. Na dodatek ktoś próbuje go zabić, gdy udaje się na badania do szpitala. Ktoś zabija jego żonę i córkę.

„Lista śmierci” to klasyczny film akcji. Pomimo, że czeka nas osiem godzinnych odcinków, to nudzić się nie będziemy. W filmie akcja mknie jak bolid wyścigowy i zaskakuje coraz to nowymi zwrotami. Początkowo wydaje nam się że bohater filmu niezupełnie jest przy zdrowych zmysłach. Został ranny, doznał urazu głowy. Z tragicznej akcji, w której zginęli członkowie jego plutonu pamięta co innego, niż jest na nagraniach. Jest przekonany, że ktoś celowo posłał ich grupę na akcję bez szans.

Jednak nasz sposób oceny bohatera się zmienia, gdy ktoś usiłuje go zabić podczas badań tomograficznych w szpitalu. To już nie jest kwestia omamów i wyobraźni. Na dodatek w tym samym czasie nieznany sprawca zabija jego żonę i córkę. Reese nie ma już nic do stracenia, zabrano mu wszystko, co kochał. Postanawia odkryć spisek i ukarać winnych. Wiemy już, że będzie się sporo działo. Bohater jest perfekcyjnie wyszkolonym komandosem oddziału SEAL.

Spisek sięga bardzo wysoko, nie tylko w armii ale też ludzi ze szczytów władzy. I oczywiście wielkich korporacji.Warto zastanowić się dlaczego ludzie władzy tak bardzo nie lubią jawności i kontroli. Najczęściej przyznają sobie prawo do działań nielegalnych dla tak zwanego wyższego dobra. Tylko to wyższe dobro przeważnie oznacza ich korzyści. Serial dość dobrze pokazuje też, czym powinny być wolne media i zdeterminowani dziennikarze.

„Lista śmierci” jest propozycją przeznaczoną głównie dla miłośników gatunku. Mamy jednak wakacje i zapewne każdemu przyda się trochę rozrywki. Warto też dodać, że jakości technicznej streamingu z Prime Video nic się nie da zarzucić. Mamy doskonały dźwięk wielokanałowy, możliwość wyboru wersji językowej i napisów i obraz w wysokiej rozdzielczości.

Print Friendly, PDF & Email