Kto czyta, nie błądzi.

Polar

Polar Obálka knihy Polar
Victor Santos
film akcji
Netflix
2019
film
Jonas Åkerlund
Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens
Constantin Film, Dark Horse Entertainment

Zawodowy zabójca Duncan Vizla zamierza przejść na emeryturę. Już tylko dwa tygodnie dzielą go od momentu, gdy rozpocznie spokojne życie w górskim domku na prowincji. Jednak ogromna suma zaopatrzenia emerytalnego jest pokusą dla pracodawcy i zabójca zdaje sobie sprawę, że tym razem to on jest celem. Musi wrócić do gry i stawić czoła armii młodszych adeptów morderczego fachu.

Zawodowy zabójca Duncan zamierza przejść na emeryturę. Za dwa tygodnie skończy pięćdziesiąt lat, a na jego konto wpłynie z górą osiem milionów dolarów z zatrudniającej go firmy. To świetny początek dalszego spokojnego życia w małym domku w górach Montany. Bohater nie wie jednak o tym, że szef firmy ma inne plany wobec jego pieniędzy. Zamierza je przenieść z kategorii „winien” do „ma”.

Na poszukiwanie Duncana wyrusza slapstickowa „drużyna A” składająca się z młodych zabójców. Zaś bohater musi stawić im czoła, po raz pierwszy w życiu dowiadując się, jak to jest być zwierzyną, a nie myśliwym.

Jeśli Mads Mikkelsen pójdzie na zakupy do Netto i poślecie z nim dwóch kamerzystów, to zdolny reżyser zrobi z tego frapujący film. A co dopiero, gdy Mads jeszcze do tego bije się, strzela, a nawet rozmawia (choć niewiele). Towarzyszy mu gwiazdka z serialu High School Musical, która też niewiele mówi. To powinno wystarczyć na zachętę, jeśli jesteście zaprzysięgłymi wielbicielami Madsa. Jeżeli zaś lubicie filmy akcji, to warto wiedzieć, że Rambo to miękki glut w porównaniu do wyczynów, które pokaże wam Duncan w wykonaniu Mikkelsena.

I na tym kończą się już zalety obejrzenia najnowszej produkcji z Madsem w roli głównej. Można jeszcze dodać, że muzykę do filmu przygotował Joel Thomas Zimmerman. To znany pod pseudonimem deadmau5 kanadyjski DJ i producent nagrań w stylu electro house. Jednym słowem dostajecie film akcji w stylu nieco komiksowym z muzyką pasującą do gry komputerowej. Fascynujące…

Print Friendly, PDF & Email