Autorski przewodnik kulturalny

Gra w morderstwo

Gra w morderstwo Obálka knihy Gra w morderstwo
Rachel Abbott
kryminał
Filia
2020
książka, epub, mobi
416

"Gra w morderstwo" to kolejny intrygujący kryminał znanej brytyjskiej autorki Rachel Abbott. Akcja rozgrywa się w nadmorskiej posiadłości zamożnego młodego człowieka, który zaprasza grupę przyjaciół na ślub. Niestety nie wszystko przebiega zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez młodą parę. W noc przed ślubem zostaje zamordowana siostra pana młodego.

“Gra w morderstwo” jest intrygującą i trzymającą w napięciu opowieścią o zbrodni i karze. Zamożny Lucas zaprasza przyjaciół do swej posiadłości na ślub. Tylko jedna z osób nie należy do starej paczki przyjaciół z czasów szkolnych. To żona Matta, lekarza i specjalisty chirurgii plastycznej. Jemma zauważa od samego początku mgiełkę tajemnic, która unosi się w tym towarzystwie.

Na drugi dzień rano okazuje się, że nie żyje Alex, młodsza siostra Lucasa. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Goście rozjeżdżają się do domów. To był przykry rok, ponieważ Jemma i Matt przeżywają kryzys w swoim małżeństwie. Jemma ma wrażenie, że wydarzenia w nadmorskiej posiadłości Lucasa mają z tym związek. Lecz jeszcze większym zaskoczeniem jest zaproszenie, które otrzymują.

W rocznicę śmierci Alex i niedoszłego wesela Lucas zaprasza swych przyjaciół ponownie. I chociaż wszystkim wydaje się to dziwne, jednak przybywają w komplecie. Lucas jest przekonany, że jego siostrę zamordowano i że uczynił to ktoś z jego przyjaciół. Proponuje im zatem grę w morderstwo. Od tego momentu zaczyna się właściwa akcja, a wydarzenia przyspieszają.

“Gra w morderstwo” to nie tylko zgrabny kryminał w luksusowych dekoracjach. Jest to również historia ludzkich namiętności, intryg i tajemnic. Można rzec, że tylko martwi nie kłamią, bo wszyscy żywi prowadzą swoje własne gry, mają swoje tajemnice, a rozwiązanie zagadki będzie dla czytelnika sporym zaskoczeniem. Dla miłośników kryminału ta książka, wydana zaledwie pół roku temu, będzie ciekawą niespodzianką. W powieści ponownie pojawi się policjantka Stephanie King, co pozwala sądzić, że autorka zaplanowała cykl z jej udziałem.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (81% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code