Autorski przewodnik kulturalny

Ostatnie wyjście

Ostatnie wyjście Obálka knihy Ostatnie wyjście
Frederico Axat
kryminał, thriller psychologiczny
Świat książki
2016
książka, epub, mobi
448

Bohater książki jest zamożnym człowiekiem, ma też żonę i dwie córki, a mimo to pewnego dnia w swoim gabinecie chce popełnić samobójstwo. Jednak w jego domu pojawia się człowiek, który składa mu szczególną ofertę. Zamiast popełnić samobójstwo ma zabić dwie osoby. Czy bohater powieści zgodzi się na tę koszmarną propozycję? I właściwie dlaczego chce popełnić samobójstwo? Niesamowity thriller, ktorego akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, jest dziełem argentyńskiego, nieznanego w Polsce, pisarza

“Ostatnie wyjście” to bestseller wśród thrillerów. Frederico Axat, argentyński pisarz, tą powieścią wtargnął niespodziewanie na obszar, który od lat należał do grupy sławnych i uznanych autorów, głównie amerykańskich. Ta książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Ted McKay jest zamożnym biznesmenem, ma dwie urocze córki i żonę, a mimo to chce popełnić samobójstwo. Dlaczego? W ostatniej chwili do jego drzwi zaczyna się dobijać jakiś człowiek. To nie powstrzymałoby bohatera, który był zdeterminowany, ale zauważył kartkę ze słowami napisanymi własną ręką. Wiadomość brzmiała: Otwórz drzwi, to twoje ostatnie wyjście. Mężczyzna, który odwiedził bohatera powieści ma zaskakującą i koszmarną propozycję. Ted ma zabić dwie osoby, a dzięki temu nie będzie musiał popełnić samobójstwa. Ktoś inny odbierze mu życie. A to będzie lepsze dla jego córek niż samobójcza śmierć.

Tak zaczyna się powieść. A potem – zgodnie z zasadą sformułowaną przez Hitchcocka – napięcie rośnie. Jakie tajemnice skrywa bohater? Kim są tajemnicze postaci Lyncha i Wendella? Bohater szybko przekonuje się, że wokół niego została utkana dziwna sieć intryg, a ktoś chyba chce, by postradał zmysły. Czasem bywa tak, że nie można wierzyć nikomu, ale niekiedy nie można wierzyć nawet sobie.

“Ostatnie wyjście” to fascynująca lektura. Aż żal, że mnie mogę napisać nic więcej, bo zepsułbym innym przyjemność czytania, zdradzając cokolwiek jeszcze. Dla miłośników literatury “z dreszczykiem” jest to pozycja z grupy must read.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
9.50 avg. rating (91% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code