Autorski przewodnik kulturalny

Polowanie na zło

Polowanie na zło Obálka knihy Polowanie na zło
Robert Hunter
Chris Carter
kryminał, thriller
Sonia Draga
2020
książka, epub, mobi
384

Robert Hunter, detektyw specjalnej jednostki do spraw szczególnie okrutnych zbrodni, który pracuje w Los Angeles po raz kolejny musi stawić czoła jednemu z najbardziej potwornych zbrodniarzy. Policjant już raz go pokonał, lecz teraz morderca uciekł ze stanowego więzienia, zabijając przy tym siedem osób. Lucien Folter jest istnym geniuszem zbrodni a detektyw zna go od czasów studiów.

“Polowanie na zło” to ostatnia część cyklu, którego bohaterem jest Robert Hunter, policjant z Los Angeles. Lista powieści w tym cyklu jest długa. Zaczyna się od utworu Krucyfiks. Potem następują kolejne: Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią, Rozmówca, Galeria umarłych i wreszcie tom ostatni.

Każda z powieści jest odrębną całością i bez większej szkody można je czytać w dowolnej kolejności, ponieważ w każdej części autor znajduje chwilę, by krótko scharakteryzować najważniejsze postaci. Samego Roberta Huntera, jego partnera Carlosa Garcię i szefową wydziału zabójstw kapitan Blake. Każda przygoda jest odrębną całością fabularną. Z wyjątkiem powieści “Geniusz zbrodni”, w której po raz pierwszy spotykamy Luciena Foltera.

Bohater książki i Lucien Folter poznali się podczas studiów psychologicznych na uniwersytecie w Stanford. Nic wówczas nie świadczyło o skłonności Foltera do zabijania. Spotkali się jeszcze raz później, gdy Hunter obronił pracę doktorską. Potem przez długie lata nie mieli kontaktu. A przynajmniej tak wydawało się Hunterowi. W powieści “Geniusz zbrodni” okazało się, że to Folter odpowiedzialny był za największą tragedię w życiu policjanta. Za zamordowanie jego ciężarnej narzeczonej. “Polowanie na zło” to kolejny pojedynek genialnego policjanta i upiornego mordercy.

Jak przystało na finałowy tom cyklu, mamy tu apogeum napięcia, które trzyma czytelnika w niepewności do ostatnich chwil. Jak zwykle Chris Carter buduje akcję w mistrzowski sposób, a rozwiązanie pojawia się dopiero na ostatnich stronach. Autor potrafi dawkować napięcie w sposób wręcz doskonały. Można się oczywiście czepiać drobnych nieścisłości, lub pewnego schematyzmu. Ale w swojej kategorii Chris Carter jest mistrzem.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code