Autorski przewodnik kulturalny

Krucyfiks

Krucyfiks Obálka knihy Krucyfiks
Robert Hunter
Chris Carter
Sonia Draga
2016
książka, epub, mobi
424

Debiut Chrisa Cartera sprzed dziesięciu lat. Pierwsza z cyklu powieści, których bohaterem jest Robert Hunter - policjant z Los Angeles, specjalista z doktoratem z psychologii, ścigający najniebezpieczniejszych seryjnych morderców. W tej powieści musi rozwiązać zagadkę powracającego mordercy o kryptonimie "krucyfiks".

“Krucyfiks” pierwszy raz ukazał się na polskim rynku wydawniczym dziesięć lat temu. To był debiut pisarza, który później stał się autorem całego cyklu kryminałów, a w zasadzie thrillerów z Robertem Hunterem jako policjantem specjalnej jednostki działającej w ramach wydziału zabójstw w Los Angeles. Fabuła tej powieści dotyczy mordercy, któremu policja nadała kryptonim “krucyfiks”, ponieważ na karku ofiar wycinał specyficzny znak krzyża.

Robert Hunter przypuszcza, że skazany za morderstwa, ich nie popełnił, ale niegdyś jego zwierzchnicy uznali, że na tym podejrzanym należy śledztwo zakończyć. Gdy po latach morderca zaczyna znów działać, Hunter wie, że wówczas miał rację. Teraz musi ponownie przeanalizować wszystkie zbrodnie, aby znaleźć ich “wspólny mianownik”. Śledztwo nabiera tempa, gdy porwany zostaje policyjny partner Huntera, Carlos Garcia. Czy bohaterowi uda się uratować życie kolegi?

Książka trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Nawet gdy na końcu poznajemy tożsamość mordercy, nie jest jeszcze pewne jak zakończy się konfrontacja. Jest to doskonała pozycja dla miłośników kryminałów. Ale nie tylko. “Krucyfiks” warto polecić również wszystkim czytelnikom szukającym mocniejszych wrażeń.

Debiut Chrisa Cartera z biegiem lat rozrósł się w cały cykl powieści, w których Robert Hunter, niczym myśliwy w miejskiej dżungli tropi najbardziej pokręconych seryjnych morderców. Hunter po angielsku znaczy myśliwy. Nazwisko detektywa ma znaczenie symboliczne. Podczas wakacji warto zaopatrzyć się w książki napisane przez Chrisa Cartera. Czyta się je szybko i łatwo, choć może nie zawsze przyjemnie. Niektóre opisy są bowiem drastyczne. Może nie jest to literatura wybitna, ale doskonale spełnia swą rozrywkową funkcję. Dlatego warto powieść zapakować do wakacyjnego bagażu.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
9.00 avg. rating (88% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code