Autorski przewodnik kulturalny

Odcięci

Odcięci Obálka knihy Odcięci
Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
kryminał
Amber
2016
książka, epub, mobi
368

Klasyk niemieckiego kryminału i mistrz thrillerów psychologicznych, Sebastian Fitzek, napisał książkę wspólnie z Michaelem Tsokosem, najwybitniejszym niemieckim ekspertem medycyny sądowej. Powieść okazała się bestsellerem. Wciąga od pierwszej, aż do ostatniej strony. Zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i skomplikowanymi postaciami bohaterów.

Jeśli Sebastian Fitzek, mistrz psychologicznych thrillerow i klasyk niemieckiej literatury kryminalnej pisze książkę wspólnie z najwybitniejszym niemieckim ekspertem medycyny sądowej Michaelem Tsokosem, to efektem może być tylko bestseller. To właśnie powieść “Odcięci”, której bohaterem jest profesor medycyny sądowej Paul Herzfeld. Przystępując do kolejnej sekcji zwłok, bohater nie przewiduje, że za chwilę jego zwyczajny dzień pracy zmieni się w szaleńczą i niebezpieczną podróż. Jednak Paul zrobi wszystko, by uratować córkę, która została porwana.

Na wyspie Helgoland mieszka Linda, która uciekła tam przed stalkerem. Przypadek sprawia, że ona właśnie będzie pomagać profesorowi w odkrywaniu kolejnych tajemnic. Na dodatek chwilami robi się bardzo niebezpiecznie, mamy wrażenie, że być może Linda jest osobą nieco niezrównoważoną. Ale czy na pewno? Kolejne wydarzenia, zamiast odpowiedzieć na jakieś pytania tylko komplikują sytuację. Na dodatek Paul nie może się dostać na Helgoland z powodu potężnego huraganu, który odcina komunikację z wyspą.

Powieść “Odcięci” zaskakuje nie tylko tempem wydarzeń i nietuzinkowymi wielowymiarowymi postaciami. Zmusza także do zastanowienia się nad tym, czy nasz system prawny jest prawidłowo skonstruowany. Jak to możliwe, że zbrodniarz dostaje symboliczny wyrok i wychodzi przedterminowo z więzienia. Czy prawo dostatecznie mocno staje po stronie ofiar? I jak powinni się w niektórych sytuacjach zachować przedstawiciele prawa?

To nie jest najnowszy bestseller tego autora. Książkę wydano blisko cztery lata temu. Jednak wciąż ją można kupić. Zdecydowanie polecam nie tylko miłośnikom kryminałów i thrillerów.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.50 avg. rating (84% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code