Autorski przewodnik kulturalny

A Trick of the Tail

A Trick of the Tail Obálka knihy A Trick of the Tail
rock
2018
LP
Genesis
David Hentschel, Genesis
Charisma ‎– 00602567489726

Pierwszy album grupy "Genesis" po odejściu Petera Gabriela. Przez długi czas członkowie zespołu bezskutecznie szukali wokalisty, równocześnie nagrywając warstwę instrumentalną. Zamierzali nawet wydać album w wersji instrumentalnej. Ostatecznie okazało się, że świetnym wokalistą okazał się dotychczasowy perkusista grupy - Phil Collins. Płyta ukazała się w lutym 1976 roku.

W sierpniu 1975 roku Peter Gabriel ogłosił swoje odejście z zespołu “Genesis”. Stało się to w chwili gdy grupa była na szczycie. Dwie wcześniejsze płyty, doskonała trasa koncertowa, frontmanowi zespołu wydawało się, że nic już więcej w tym składzie nie można osiągnąć. Odszedł. Wszyscy się spodziewali upadku grupy, a tymczasem zespół wziął się za pracę nad kolejnym albumem, szukając jednocześnie wokalisty. Pewnego dnia jeden z utworów zaśpiewał Phil Collins. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Krotce potem ukazał się album “A Trick of the Tail”.

Okazało się, że najciemniej jest pod latarnią. Przypadkowe odkrycie talentu wokalnego Collinsa dało nowy impuls i stało się milowym krokiem w rozwoju zespołu, ale także indywidualnej kariery Phila Collinsa. Dotychczasowy perkusista grupy zabłysnął w albumie “A Trick of the Tail” nie tylko wokalnie, ale także nowym i mocniejszym stylem gry na perkusji. W 2018 ukazała się zremasterowane wersja tego słynnego już albumu.

W reedycji z 2018 roku ważną rolę odegrał Miles Showell odpowiadający za technologię produkcji Lacquer Cut By oraz za remastering. Reedycja została wydana na winylu 180g. Na pewno warto kupić tę płytę, bo jej słuchanie to wciąż wielka przyjemność, pomimo upływu lat.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
10.00 avg. rating (94% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code