Kto czyta, nie błądzi.

Wheels Of Fire

Wheels Of Fire Obálka knihy Wheels Of Fire
Rock, Blues
Polydor
2015
2LP
Cream
Felix Pappalardi
Polydor ‎– 0600753548448

Wheels of Fire – trzeci, podwójny, album grupy Cream nagrany w okresie od lipca 1967 r. do kwietnia 1968 r. i wydany w lipcu tego samego roku. W 2003 album został sklasyfikowany na 203. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone [Wikipedia].

To jest absolutny „must have” dla każdego winylomaniaka. „Wheels Of Fire” został w 2003 roku sklasyfikowany na dwieście trzecim miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Reedycję można było niedawno kupić w promocji dyskontów „Biedronka”. I było to wyjątkowo doskonałe zremasterowane wydanie z 2015 roku wydane w ramach cyklu Back to Black, więc warto kupić. Album został po raz pierwszy wydany jako trzeci, podwójny w dyskografii zespołu Cream w roku 1967.

Podczas pobytu w USA zespół „Cream” nagrał swój trzeci album. To dwie płyty, na których część nagrań pochodzi z koncertu, a część w studio. Część studyjna „Wheels Of Fire” zawiera takie utwory jak kultowy „White Room” oraz „Sitting on Top of the World”, „Politician”, a także wersję utworu „Born Under a Bad Sign” znaną z wykonania Alberta Kinga. Część koncertowa, pochodzi z koncertu w Fillmore West i z Winterland Ballroom w San Francisco.

Muzycy grupy Cream to przede wszystkim znany dziś z solowych albumów Eric Clapton oraz Jack Bruce i Ginger Baker, a także Felix Pappalardi, który był także producentem albumu. Trzeba przyznać, że te dwie czarne płyty są świetną dokumentacją osiągnięć grupy. Pokazują, że muzycy potrafili stanąć na wysokości zadania zarówno w studio, jak i na koncertach. Współczesny remastering nie zepsuł albumu, a podkreślił to, o co w 1967 zadbali muzycy i realizatorzy dźwięku. Potężne rockowe brzmienie, wyrazisty i mocny bas, a także doskonale brzmiąca rockowa gitara. Stereofoniczna panorama tzw. sceny pozornej pięknie uzupełnia te doskonałe nagrania.

Print Friendly, PDF & Email