Autorski przewodnik kulturalny

Hell Freezes Over

Hell Freezes Over Obálka knihy Hell Freezes Over
countryrock, folkrock
Geffen
2019
LP, CD
Eagles
Elliot Scheiner, Rob Jacobs
Geffen Records ‎– 00602577189852

„Hell Freezes Over” – tak nazywał się album, który wydano w kwietniu 1994 z okazji reaktywacji grupy The Eagles. Tytuł przez dwa tygodnie był na szczycie wielu list przebojów, jak również zaowocował bardzo udaną trasą koncertową trwającą dwa lata. W marcu 2019 do sklepów trafiła jubileuszowa, zremasterowana edycja płyty z okazji 25-lecia premiery.

„Hell Freezes Over” to tytuł albumu, który ukazał się w kwietniu 1994 z okazji reaktywacji The Eagles. Płyta na dwa tygodnie zdobyła szczyty list przebojów, jak również zaowocowała doskonale przyjętą trasą koncertową, która trwała dwa lata. 25 lat później, w marcu 2019 roku do sklepów trafiła jubileuszowa edycja płyty. Dwupłytowe zremasterowane wydanie na winylu znalazło się w 2020 roku w promocyjnej ofercie sieci “Biedronka”.

Za produkcję „Hell Freezes Over” odpowiadają Elliot Scheiner, Rob Jacobs oraz członkowie grupy The Eagles. Remasterprzygotował Bob Ludwig.
Na „Hell Freezes Over” możemy usłyszeć skład The Eagles z czasów szóstej płyty zespołu „Long Run” (1979). Skład zespołu to Don Henley (perkusja, wokal), Glenn Frey (gitara, wokal), Joe Walsh (gitara, wokal), Don Felder (gitara, wokal) oraz Timothy B. Schmit (bas, wokal). Oprócz jedenastu koncertowych utworów z sesji z kwietnia 1994 z Warner Burbank Studios, na płycie usłyszymy też cztery całkiem nowe utwory nagrane w studio. Jakość tych dwóch płyt winylowych robi ogromne wrażenie.

Co zwraca szczególną uwagę? Na pewno „Love Will Keep Us Alive” z wokalem Schmita. Ponadto akustyczna wersja słynnego przeboju „Hotel California”, „New York Minute” z udziałem Burbank Philharmonic Orchestra czy „Desperado” z emocjonalnym wokalem i pianinem Henleya. „Hell Freezes Over” to świetna płyta i obowiązkowy składnik kolekcji dla wszystkich miłośników czarnego krążka. To wydanie zadaje też kłam powszechnej dość opinii audiofilów, że w popularnym dyskoncie płyty są złej jakości.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code