Autorski przewodnik kulturalny

Israela Nasha plany na deszcz

Israela Nasha plany na deszcz Obálka knihy Israela Nasha plany na deszcz
Rock, Pop, Folk, World, Country
Loose Music
2013
LP, CD
Israel Nash Gripka
Israel Nash, Ted Young
Israel Nash's Rain Plans
Israel Nash Gripka

Trzecia płyta wokalisty i gitarzysty amerykańskiego Israela Nasha. Nagrana w 2012 roku w jego domu w Teksasie przy użyciu wyłącznie analogowej techniki na szesnastościeżkowym magnetofonie Studer używającym dwucalowej taśmy. Album został wydany w 2013 roku przez londyńską wytwórnię Loose Music.

Czterdziestoletni muzyk Israel Nash Gripka pochodzi z Missouri, a dokładniej z rozsławionego przez pewien serial, regionu Ozark. W jego brzmieniu można było usłyszeć wpływ artystów lat 60. i 70. Takich jak Creedence Clearwater Revival, The Band i Crosby, Stills & Nash. Trzecią płytę „Israela Nasha plany na deszcz” nagrał w 2012 roku w swoim domu w Teksasie, dokąd przeniósł się z Nowego Jorku.

Album nagrano na szesnastościeżkowym Studerze, używającym dwucalowej taśmy, całkowicie analogowo. W 2013 roku płyta została wydana przez londyńską wytwórnię Loose Music, a dopiero po roku w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem firmy usługowej Thirty Tigers z siedzibą w Nashville . Szybko stał się ulubieńcem NPR i kilku niekomercyjnych stacji radiowych.

„Israela Nasha plany na deszcz” to akustyczny gitarowy album z pogranicza country i folku. Muzyka spokojna, z osobistymi lirycznymi tekstami, ale nie nudna. Album został nagrany z muzykami którzy wcześniej pracowali już z Nashem. Perkusista Josh Fleischmann, Joey oraz Aaron McClellan na gitarze i basie oraz Eric Swanson na „pedal steel”. To ciekawy, ale niezbyt często używany instrument gitarowy. Ponieważ brzmienie albumu jest bogate i klimatyczne, nieco country-rockowe, więc pojawiły się porównania do Neila Younga.

Mam plany na deszcz
Zapisane w tych burzach
Kiedy to rzucę
Powiedz mi, dokąd mam iść
Poczekaj, w mojej głowie jest kobieta
I chcę, żeby tam została.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*