Spowiedź diabła

Spowiedź diabła Obálka knihy Spowiedź diabła
Kuba Sobański
Adrian Bednarek
kryminał, dreszczowiec
Novae Res
2017
książka, epub, mobi
400

Trzeci tom cyklu, ktorego bohaterem i jednocześnie narratorem jest Kuba Sobański. Najpierw student, obecnie prawnik, a przede wszystkim groźny psychopata i seryjny morderca, który od lat bezkarnie grasuje w okolicach Krakowa. Wstrząsająca historia opowiadana w pierwszej osobie. Czy tym razem morderca zostanie ujęty?

“Spowiedź diabła” to trzecia część cyklu.Jeśli ktoś nie zna jeszcze dwóch pierwszych, być może nie powinien czytać tej recenzji. W trzecim tomie bohater powieści uśpił swe demony i wydaje się, że nie będzie więcej kusił losu. Prowadzi kancelarię prawniczą wspólnie ze swą koleżanką Sandrą. Mimo, że przegrał głośną obronę Rozpruwacza z Krakowa, stał się znany. Zaś dzięki pomocy Sandry stał się znanym adwokatem.

Czytelnik od początku ma przeświadczenie, że w tej części opowieści musi się coś wydarzyć. Coś, co diametralnie zmieni los bohatera. Już wcześniej można się było domyślić, że bohater i jednocześnie narrator nie jest tak doskonały w planowaniu swych zbrodni, jak mu się wydaje. Bez Sandry nie jest byłby też tak dobrym adwokatem.

Tym razem Kuba dostaje zlecenie obrony nastolatki oskarżonej o zamordowanie brata. Sonia jest córką niewiarygodnie bogatego potentata przemysłu energetycznego. Jeśli uda mu się uzyskać uniewinnienie, dostanie okrągły milion złotych. Gra jest warta świeczki. Jednak będzie trudna, bo Kuba bezbłędnie rozpoznaje w Sonii morderczynię. Ona zabiła swego brata. Trudna sprawa zaczyna się łączyć z problemami osobistymi. Jego była dziewczyna Julia oraz Sandra zaczynają przeciw niemu spiskować. Kuba zaczyna się obawiać, że kobiety wiedzą zbyt wiele i mają wobec niego podejrzenia.

Tom trzeci cyklu o psychopatycznym zabójcy kobiet zdradza pewne zmęczenie materiału. Kolejne opisy modnych ciuchów i przygotowań do morderstwa nie są już tak dokładne i stają się chwilami nudne. Autor nadal prowadzi wartką narrację w interesujący sposób i bez większych błędów rzeczowych, ale pojawia się pewien przesyt. “Spowiedź diabła” powinna być ostatnim tomem cyklu.

Oceń recenzowany tytuł:
7.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code