Kto czyta, nie błądzi.

Tygiel dusz

Tygiel dusz Obálka knihy Tygiel dusz
Hierarchia magii
Mitchel Hogan
fantastyka, fantasy
Fabryka Słów
2022
książka, mobi, epub
550
Krew niewinnych, Rozbite imperium

Trylogia Mitchella Hogana "Hierarchia magii" to opowieść o innym świecie. Żyją tam różne rasy ludzi na różnym poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Magia w tym świecie jest tym, czym w naszym świecie technologia. Bohater powieści jest młodym człowiekiem, którego kiedyś przygarnęli mnisi, bo śmierci jego rodziców. Teraz Caldan jest już dorosły i opuszcza klasztor, który był jego domem.

„Tygiel dusz” to interesująca powieść z gatunku fantasy. W świecie powieści istnieje magia, która często łączy się z techniką i wspomaga ją. W ten sposób powstają przedmioty o szczególnych właściwościach. Bohater powieści od dzieciństwa mieszka w klasztorze. Dzięki temu może zdobywać wykształcenie i ćwiczyć magiczne umiejętności. Jednak nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że musi opuścić klasztor.

Po kilkudniowej morskiej podróży Caldan ląduje w wielkim mieście cesarskiego imperium. Nie jest mu łatwo, samemu w obcym mieście. Jednak szybko trafia do Gildii Magów, a tam jego umiejętności i możliwości zostają docenione. Niestety wkrótce potem miasto zostaje zaatakowane przez obce państwo. Caldan wraz z niewielką grupą przyjaciół ucieka.

Najeźdźcy twierdzą, że przybyli wyzwolić lud spod władzy cesarza tyrana. Ale Caldan wie, że to są pozory, a wrogowie dysponują potężną magią. On sam będzie jednym z tych, którzy podejmą walkę. Jednak to nie wszystko. Jak się okazuje, chłopak dysponuje potężną mocą i szybko się uczy z niej korzystać. Są tacy, którzy chcieliby tę moc mu odebrać. O dalszych przygodach młodego maga można przeczytać w kolejnych tomach.

„Tygiel dusz” jest pierwszym tomem trylogii zatytułowanej „Hierarchia magii”, którego akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, który różni się od naszego. Uniwersum, które wykreował Mitchell Hogan, jest zaskakujące, lecz logicznie spójne. Bohater jest postacią, która wzbudza sympatię czytelnika, a jego przygody pełne są niespodziewanych zwrotów akcji.

Print Friendly, PDF & Email