Kto czyta, nie błądzi.

Układanka

Układanka Obálka knihy Układanka
Karin Slaughter
Netflix
2022
miniserial
Minkie Spiro
Toni Collette, Bella Heathcote, David Wenham, Omari Hardwick, Joe Dempsie
Lesli Linka Glatter, Minkie Spiro,

"Układanka" jest historią dwóch kobiet - matki i córki. Żyją w małym miasteczku i wydawałoby się, że to najlepsze miejsce do spokojnego życia. Jednak kobiety znajdują się przypadkiem w miejscu zaatakowanym przez szaleńca z bronią. Starsza z kobiet zabija terrorystę i staje się sławna, co zmienia diametralnie ich życie.

Laura Oliver mieszka w niewielkim amerykańskim miasteczku. Ma dorosłą córkę, która od pewnego czasu opiekowała się matką, gdy ta walczyła z nowotworem. Teraz już jest lepiej. Laura wróciła do pracy i namawia córkę, by wyjechała realizować swoje plany. Jednak wkrótce okaże się, że plany obydwu kobiet ulegną zmianie. Tak zaczyna się serial „Układanka”, który możecie zobaczyć w Netflixie.

Obie kobiety przez przypadek znalazły się w miejscu, do którego udał się też młody człowiek, który zaczął strzelać do ludzi. Laura zabiła napastnika i stała się sławna w lokalnych mediach. Zainteresowały się nią stacje telewizyjne, a zdjęcia pojawiły się w prasie oraz w internecie. Bohaterka jest tym przerażona. Wcale nie zamierza być wzorem bohaterstwa. A na dodatek sprawia wrażenie, jak by się czegoś bała.

Przekazuje córce kilka poleceń oraz informacje, dokąd powinna się udać. Andy początkowo wykonuje te polecenia, odnajduje samochód, którym ma udać się do stanu Maine. Jednak nie do końca wierzy swej matce, nie zdaje sobie sprawy z rozmiarów zagrożenia i nie zachowuje żadnych środków ostrożności. Z biegiem czasu wychodzą na jaw kolejne tajemnice tej kryminalnej układanki.

Serial „Układanka” powstał jako adaptacja powieści Karin Slaughter o tym samym tytule. Trzeba przyznać, że jest to thriller, który dobrze stopniuje napięcie i nie pozwala się nudzić. Czasem tylko widz będzie się denerwował pewną niefrasobliwością Andy, która wynika z niewiedzy. Tajemnice mogą być niebezpieczne.

Print Friendly, PDF & Email