Kto czyta, nie błądzi.

Kim jest Erin Carter

Kim jest Erin Carter Obálka knihy Kim jest Erin Carter
Jack Lothian
kryminał, sensacja
Netflix
2023
miniserial
Ashley Way, Savina Dellicour, Bill Eagles
Evin Ahmad, Sean Teale, Denise Gough, Douglas Henshall, Indica Watson, Pep Ambròs, Susannah Fielding, Charlotte Vega
Andy Harries, Rob Bullock, Jack Lothian i inni

Spokojne życie Erin Carter w Barcelonie wymyka się spod kontroli, gdy przypadkiem staje się świadkiem napadu z bronią w ręku w supermarkecie. W obronie córki Erin zabija napastnika i staje się medialną sensacją. A to powoduje, że jej życie zmienia się diametralnie.

Bohaterka tego miniserialu mieszka w Barcelonie wraz z mężem i córką. Jest nauczycielką i wiedzie spokojne, zwyczajne życie. Aczkolwiek już w pierwszych scenach widzimy, że w przeszłości mieszkała w Anglii i stamtąd uciekła wraz z dzieckiem. Kryje się za tym jakaś tajemnica, na rozwiązanie której musimy jeszcze poczekać. Kim jest Erin Carter?

Gdy Erin wraz z córką udała się na zakupy do lokalnego supermarketu, stała się mimowolnie świadkiem napadu. Chcąc ochronić córkę, kobieta musiała walczyć z jednym z napastników. I w tym momencie widzimy, że bohaterka dysponuje umiejętnościami walki wręcz, które raczej nie należą do wymagań stawianych nauczycielkom. Erin daje sobie radę z bandytą, który ginie w trakcie walki. Córka kobiety jest zaszokowana tym, co zobaczyła, a widzowie także zadają sobie pytanie kim jest Erin Carter?

Motyw tajemnicy skrywającej dawne życie bohaterki nie jest specjalnie odkrywczy. W ubiegłorocznym miniserialu Układanka również zastosowano podobny. Natomiast dość oryginalnie rozwija się akcja dzięki temu, że przyjaciel męża bohaterki jest policjantem. Emilio postanawia wykorzystać umiejętności Erin w prowadzonym przez siebie śledztwie dotyczącym pewnego gangu.

Serial dostarczy widzowi wiele emocjonujących scen walki, akcja zaś rozwija się wręcz błyskawicznie. Jednak cierpi na tym prawdopodobieństwo i logika wydarzeń. Erin jest niezniszczalna prawie jak bohater amerykańskiego kina akcji. Zatem, chcąc oglądać ten serial z przyjemnością, powinniście wyłączyć logikę i poddać się fali wydarzeń.

Print Friendly, PDF & Email