Kto czyta, nie błądzi.

Koniec tego pieprzonego świata

The End Of The F***ing World Obálka knihy The End Of The F***ing World
czarny humor
Netflix
2017
miniserial
Jonathan Entwistle, Lucy Tcherniak
Alex Lawther, Jessica Barden
Murray Ferguson

Nastolatek, który uważa się za psychopatę i spragniona przygód buntowniczka. On chce ją zabić, bo chciałby spróbować, jak to jest. Ona nienawidzi całego świata, a szczególnie matki i jej nowego męża. Ta dziwna para wyrusza na pechową wyprawę, która nie może skończyć się dobrze. Serial wielokrotnie zaskoczy widza celnymi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas rzeczywistości i sarkastycznym czarnym humorem.

Macie czasem taki nastrój, że chcielibyście wszystkich pozabijać? Tak? To doskonały moment, aby zacząć oglądać brytyjski serial „The End Of The F***ing World”. Bohater serialu James byłby typowym nastolatkiem, gdyby nie to, że jest kompletnie aspołeczny, zabijał rozmaite zwierzęta, wsadził rękę do frytkownicy, by sprawdzić swą odporność na ból, a obecnie ma chęć zamordować człowieka. Wybiera nową uczennicę ze swej klasy. Alyssa jest z kolei zbuntowaną do granic możliwości nastolatką. Chciałaby odnaleźć swojego ojca. Jej matka związała się z innym mężczyzną, którego Alyssa nienawidzi. Ładnie się zaczyna…

James i Alyssa w odruchu buntu postanawiają się udać na poszukiwanie ojca dziewczyny, w tym celu najpierw kradną samochód ojcu Jamesa. Krótko potem go rozbijają na drzewie i to jest jeszcze najmniejsze z ich zmartwień. Podczas dalszej wędrówki bez przerwy łamią prawo. Choć to wydaje się bardzo łagodnym określeniem ich czynów. Kłopoty wyruszają za nimi i nie odstępują ich na krok. Policja też jest coraz bliżej. Jednak to nie kryminalna intryga jest najważniejsza.

Serial przyciąga przede wszystkim doskonałym połączeniem typowo brytyjskiego czarnego humoru z mizantropią w jedną romantycznie nihilistyczną opowieść o tym, jak bardzo ten nasz współczesny świat jest do dupy… Jest? Naprawdę? A może nie? Nakręcony błyskawicznie w ubiegłym roku serial stał się telewizyjnym hitem, co zaskoczyło chyba jego twórców. Plotki głoszą, że ma być następny sezon.

Print Friendly, PDF & Email