Autorski przewodnik kulturalny

Krwawe niebo

Krwawe niebo Obálka knihy Krwawe niebo
Netflix
2021
film
Peter Thorwarth
Roland Møller, Peri Baumeister, Chidi Ajufo, Alexander Scheer
Rat Pack Filmproduktion

"Krwawe niebo" to jedna z najnowszych produkcji zaprezentowanych przez Netflix. Od początku film trzyma widza w napięciu. Młoda kobieta z synem lecą z Europy do Nowego Jorku, gdzie ona ma zostać poddana operacji ratującej życie. Niestety tuz po starcie samolot przejmują porywacze.

“Krwawe niebo” zaczyna się podobnie do wielu filmów akcji w ostatnich latach, gdy uwaga ludzi skupia się bardzo często na terroryzmie i zagrożeniach, jakie on powoduje. Pozornie spokojny początek akcji nie trwa długo. Nadja musi lecieć do Nowego Jorku, bo tylko tam jest lekarz, który podejmuje się leczyć jej bardzo rzadką chorobę. Leci tam z bardzo rezolutnym synkiem. Niestety tuż po starcie samolot opanowują terroryści. Od razu widać, że mają oni ponury i perfidny plan.

Akcję przygotowali perfekcyjnie. Samolot ma ulec katastrofie, a oni sami ewakuują się nieco wcześniej. Dla świata winnymi oczywiście będą islamiści. Jednak porywacze nie zdają sobie sprawy z kim, a raczej z czym będą się musieli zmierzyć. Nie wiedzą, że żaden z nich nie przeżyje feralnego lotu. Ich wyobraźnia jest zbyt ograniczona.

“Krwawe niebo” już po kilkunastu minutach z filmu akcji zmienia się w rasowy horror. I to taki, który wciska widza w fotel. Oczywiście pod warunkiem, że widz jest miłośnikiem horrorów. Ponieważ nie wolno zdradzić dalszego rozwoju akcji, resztę będziecie musieli zobaczyć sami.

Ta angielsko-niemiecka produkcja zasługuje na uwagę nie tylko z powodu doskonałych efektów specjalnych. Film jest także dowodem, że nie tylko Amerykanie potrafią kręcić obrazy zapierające dech w piersiach. Choć wśród aktorów nie zobaczymy znanych gwiazd, to warto zwrócić uwagę na szczególnie sugestywną postać Eliasa, którego kreuje Carl Anton Koch.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
7.00 avg. rating (74% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code