Kto czyta, nie błądzi.

Nikt

Nikt Obálka knihy Nikt
Derek Kolstad
film akcji
Amazon Prime Video
2021
film
Ilya Naishuller
Bob Odenkirk, Christopher Lloyd, Aleksey Serebryakov, Connie Nielsen, RZA
Tobey Maguire, Bob Odenkirk, Annie Marter

Czasami ktoś na kogo nie zwracasz uwagi, może być najbardziej niebezpieczny ze wszystkich. "Nikt" to opowieść o zwyczajnym ojcu i mężu Hutchu Mansellu. To rola Boba Odenkirka znanego z roli Saula Goodmana w serialu "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula".

„Nikt” to dynamiczny i brutalny thriller akcji, który wyróżnia się nietypowym podejściem do gatunku. Reżyser Ilya Naishuller, znany z filmu „Hardcore Henry”, tym razem dostarcza nam pełną adrenaliny i emocji opowieść. Film z pewnością zadowoli fanów gatunku. Scenariusz autorstwa Dereka Kolstada, który wcześniej pracował nad serią „John Wick”, udowadnia, że autor ma wyczucie historii o bohaterach, którzy muszą się zmierzyć z przeciwnościami losu. Głównym bohaterem jest Hutch Mansell, grany przez Boba Odenkirka, który wiedzie pozornie nudne życie typowego biurowego pracownika.

Jednak jego spokojna rutyna kończy się, gdy pewnego wieczora staje w obliczu brutalnego napadu na własny dom. Bohater unika przemocy i pozwala uciec napastnikom. Potem wpada w złość, gdy okazuje się, że zniknęła ulubiona bransoletka jego córki. To staje się katalizatorem wszystkich późniejszych wydarzeń. Bob Odenkirk wciela się w rolę Hutcha z ogromnym zaangażowaniem i przekonaniem. Jego postać rozwija się w miarę jak fabuła się rozwija, przechodząc od zwykłego człowieka do bezwzględnego wojownika.

Siła filmu tkwi w wyważeniu akcji, humoru i emocji. Film nieustannie podsyca napięcie, serwując widzowi spektakularne sceny walki i pościgów, które są perfekcyjnie skonstruowane i nie pozostawiają miejsca na nudę. W miarę postępu akcji zaczynamy rozumieć, że Hutch nie jest takim sobie zwyczajnym i nudnym szarym człowiekiem. Choć gdy stanie na przeciw rosyjskiego gangu, będzie mu potrzebne wsparcie. Jednak pomimo świetnie zrealizowanych sekwencji akcji i solidnej gry aktorskiej, „Nikt” nie unika pewnych klasycznych konwencji gatunku. Fabuła jest czasami przewidywalna, a niektóre postacie pozostają powierzchowne i słabo rozwinięte. Jednak te niedoskonałości nie przeszkadzają w ogólnym odbiorze filmu, który zapewnia niezapomniane emocje

Print Friendly, PDF & Email