Kto czyta, nie błądzi.

Nocny agent

Nocny agent Obálka knihy Nocny agent
Shawn Ryan, Matthew Quirk
kryminał, sensacja
Netflix
2023
serial
Seth Gordon i inni
Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Fola Evans-Akingbola, Sarah Desjardins, D.B. Woodside
James Vanderbilt, Shawn Ryan, Seth Gordon

Podczas monitorowania linii alarmowej czujny agent FBI Peter Sutherland odbiera telefon od Rose Larkin, który wciąga go w śmiertelnie niebezpieczny spisek z udziałem zamachowców działających w Białym Domu.

Jeśli myślicie o lekkim i rozrywkowym kinie, to zapraszam was na serial „Nocny agent” w Netflixie. Pracownik FBI Peter Sutherland zapobiega zamachowi w metrze. Jednak nie spotyka go żadna nagroda, gdy wraca do pracy po zwolnieniu lekarskim, zostaje skierowany do Białego Domu. Lecz nie jest to wcale istotny, ważny przydział. Pracuje w biurze tzw. Nocnej Akcji. Do jego zadań należy odbieranie telefonów od agentów w terenie, gdy będą potrzebować pomocy.

Telefon nigdy nie dzwoni, a Peter wykonuje w tym czasie zadania analityczne dla szefowej personelu Białego Domu. Tak jest prawie rok, aż pewnej nocy dzwoni Rose Larkin. Agent sądzi, że to prowokacja lub pomyłka, bo dziewczyna się plącze i nie do końca prawidłowo przekazuje umówiony kod. Jednak Peter decyduje się wszcząć alarm, co dziewczynie ratuje życie. Tak zaczyna się fabuła serialu „Nocny agent”.

Peter otrzymuje zadanie ochrony Rose, która kompletnie nie ma pojęcia w co została wplątana i dlaczego mordercy zabili jej ciocię i wujka. Sytuacja początkowo wygląda na standardowy problem. Agent FBI pewnie szybko wróciłby do swych zwykłych zajęć, jednak mordercy depczą im po piętach. Peter uznaje, że musi chronić życie świadka w sposób niestandardowy. Dochodzi bowiem do wniosku, że w Białym Domu działa szpieg.

Dwójka bohaterów wkrótce przekonuje się, że ktoś wciąż depcze im po piętach. A spisek, który odkrywają, sięga najwyższych stanowisk amerykańskiej administracji. Film ogląda się bez znudzenia i poczucia zażenowania, choć ilość zaskakujących spisków i zdrajców mogłaby obdzielić kilka fabuł.

Print Friendly, PDF & Email