Kto czyta, nie błądzi.

After Life

After Life Obálka knihy After Life
Ricky Gervais
Netflix
2019
miniserial (3 części po 6 odcinków)
Ricky Gervais
Ricky Gervais, Ashley Jensen, Kerry Godliman, Mandeep Dhillon, David Bradley
Charlie Hanson

Bohater serialu wiódł życie pełne zadowolenia wraz z żoną w małym prowincjonalnym miasteczku. Nie miał wielkich wymagań, ani wielkich ambicji, był zadowolony z pracy w małej lokalnej gazetce, z domku i czasu spędzanego z żoną i psem. Niestety żona zachorowała na raka i umarła. Tony wpada w depresję, staje się zgorzkniały i nieprzyjemny, myśli o samobójstwie.

After Life jest serialem na wskroś brytyjskim. A mimo to jest na tyle uniwersalny, że może przemówić do widzów w każdym kraju. Główny bohater, Tony jest dziennikarzem w lokalnej małomiasteczkowej gazetce reklamowej, która jest dostarczana mieszkańcom za darmo. Jej głównym składnikiem są reklamy, ale zawiera też lokalne wiadomości i historie, które przytrafiają się mieszkańcom miasteczka. Tonemu przez lata odpowiadała ta praca i życie jakie prowadził. Jednak załamuje się po śmierci żony.

Dopiero, gdy zostaje sam, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak puste jest jego życie. Zwykle jego dzień zamyka się pomiędzy siedzeniem w redakcji, spacerem z psem i wizytą u ojca w domu opieki „Jesienne Liście”. Ojciec nieodmiennie wita go pytaniem: co tam u Lisy? Na co Tony ze zniecierpliwieniem odpowiada: Lisa umarła. Zmusza się do spacerów z psem i uczestniczy w psychoterapii.

Bohater postanawia być jak prawdziwy Old Grumpy Man. Jest wredny i złośliwy. Z drugiej zaś strony widzimy, że cóż… sporej części ludzi, z którymi się spotyka, to się należy. Przypadkowo na jego drodze pojawia się kilka osób, które zmuszają go do zmiany swych priorytetów. After Life nie jest może arcydziełem oskarowym, ale warto ten serial obejrzeć. Sporo doskonałego czarnego humoru oraz celnych uwag o sensie życia.

Print Friendly, PDF & Email