Autorski przewodnik kulturalny

Pasażerowie

Pasażerowie Obálka knihy Pasażerowie
Columbia Pictures
2016
film
Morten Tyldum
Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Laurence Fishburne, Michael Sheen
Stephen Hamel, Michael Maher, Neal H. Moritz, Ori Marmur

Podczas podróży międzygwiezdnej dochodzi do awarii. W jej wyniku zostaje wybudzony z hibernacji jeden z pasażerów. Postanawia znaleźć sobie towarzyszkę, by nie spędzić międzyplanetarnej podróży w samotności. Tak rozpoczyna się międzygwiezdny romans "Pasażerowie". Ale to dopiero początek, okazuje się, że awaria jest bardzo poważna i zagrożone jest życie wszystkich zahibernowanych pasażerów, a także sam cel podróży. Para bohaterów próbuje uratować statek i siebie samych, a emocji nie brakuje.

Podczas podróży międzygwiezdnej dochodzi do awarii. W jej wyniku zostaje wybudzony z hibernacji jeden z pasażerów. Tak zaczyna się film „Pasażerowie”. Czy wybudzenie z hibernacji jest odebraniem życia, które Aurora Lane, będzie musiała spędzić w całości na statku kosmicznym? Miała inne plany. Chciała dolecieć do odległej planety w stanie hibernacji, napisać książkę o powstawaniu nowego społeczeństwa i wrócić na Ziemię.

Ponieważ została obudzona, nie napisze relacji z obcej planety. Nawet jeśli napisze jakąś książkę, to przeczyta ją tylko Jim. Nikt nie chciałby być w skórze Jima, gdy Aurora wpada w furię. Tymczasem jednak sprawy się komplikują. Okazuje się, że awaria statku jest poważna i bohaterowie znajdują się w niebezpieczeństwie.

Kosmiczny Romans

Niezależnie od efektów specjalnych, które są niezłe, film warto obejrzeć głównie ze względu na grę aktorów. Po „Grawitacji” oraz „Interstellar” trudno dziś widza zaskoczyć widokami kosmosu. Dzięki wątkowi uszkodzenia statku, mamy dreszczyk emocji. A wątek miłosny na pewno spodoba się wielu widzom. Od ckliwego romansu film ratuje świetna Rola Michaela Sheena jako androida-barmana. Androida, który jest bardzo ludzki.

Film można obecnie oglądać na platformie Netflix i jeśli ktoś lubi fantastykę oraz romanse, to powinien zarezerwować sobie jakieś popołudnie. Stereotypowo rzec by można, że jest to doskonały film do oglądania we dwoje. A zatem miłego oglądania.

Print Friendly, PDF & Email