Kto czyta, nie błądzi.

Wybrana

Wybrana Obálka knihy Wybrana
Marek Stelar
kryminał
Filia
2023
książka, mobi, epub
381

"Trzymam w rękach swoje nowe dziecko. Jeszcze cieplutkie. Ma na imię Iwona, jest po czterdziestce i chyba schrzaniłem jej życie. Ale daje radę. W końcu twarda z niej sztuka!" - Marek Stelar o właśnie wydanej najnowszej swojej powieści.

Komisarz Iwona Banach dowodzi grupą policjantów, która ma zatrzymać podejrzanego o poważne przestępstwa finansowe. Sprawa wydaje się prosta. Policjanci pojawiają się w domu podejrzanego wcześnie rano i okazuje się, że on z całą pewnością wie o aresztowaniu. Co gorsza skrywa za plecami broń. Iwona strzela błyskawicznie, ale i tak za późno. Tak zaczyna się nowa powieść Marka Stelara „Wybrana”. Czyli najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie.

Bohaterka tej historii traci pracę, bo – jak uczy nas życie – zawsze ktoś musi być winny. W ten sposób zamiast być policjantką, szuka pracy, a gdy kończą się pieniądze, szuka jakiejkolwiek pracy. I wtedy otrzymuje dość dziwną i tajemniczą propozycję. Ma pełnić funkcję ochroniarza i kierowcy za duże pieniądze. Praca łatwa, zarobki duże, więc gdzie jest haczyk?

„Wybrana” to faktycznie kryminalny rollercoaster. Akcja pędzi jak szalona, a czytelnik przeżywa jedno zaskoczenie za drugim. Trzeba przyznać, że proza Stelara wciąż się rozwija. Narracja jest wartka i sugestywna, a postacie interesujące i wielowymiarowe. Taką książkę czyta się szybko, z niecierpliwością czekając na kolejny zwrot akcji, a kiedy dochodzimy do ostatniej strony, to nagle nam szkoda, że to już.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie dodał łyżeczki dziegciu. Ta książka nieco wpisuje się w powszechny obecnie trend traktowania literatury podobnie jak seriali. Co prawda nie mamy tu do czynienia z typowym cliffhangerem, ale wiemy, że musi nastąpić dalszy ciąg, bo zbyt wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. A to drażni czytelniczą cierpliwość.

Print Friendly, PDF & Email