Kto czyta, nie błądzi.

Zostaw świat za sobą

Zostaw świat za sobą Obálka knihy Zostaw świat za sobą
Sam Esmail, Rumaan Alam
film katastroficzny
Netflix
2023
film
Sam Esmail
Julia Roberts, Ethan Hawke, Kevin Bacon, Mahershala Ali, Myha'la Herrold
Julia Roberts, Sam Esmail, Barack Obama, Michelle Obama

Sanfordowie wybierają się na nieplanowany, krótki urlop wraz z dziećmi. Wynajmują dom nad morzem i zaczynają od wyjścia na plażę. Tu są świadkami groźnej katastrofy. Ogromny statek płynie prosto na brzeg, jak by był pozbawiony sterowności i wbija się w plażę. A to dopiero początek katastrof.

„Zostaw świat za sobą” to film katastroficzny z gwiazdorską obsadą. Wystąpili w nim Julia Roberts i Ethan Hawke. W roli drugoplanowej zaś Kevin Bacon. Dwie kolejne postaci wykreowali Mahershala Ali i Myha’la Herrold. Może jeszcze nie są gwiazdami, ale na pewno są już znani. Na dodatek film został wyprodukowany przez doborową ekipę. Prócz Julii Roberts i reżysera Sama Esmaila, wśród producentów są Barack Obama i Michelle Obama. I mimo to, można załamać ręce, ten film jest najnudniejszym obrazem katastroficznym, jaki widziałem w życiu.

Sanfordowie – małżeństwo z dziećmi postanawia sobie zrobić krótki, nieplanowany urlop. Wraz z dziećmi wyjeżdżają do wynajętego domu, który okazuje się miejscem na tyle komfortowym, by spędzić tam czas. Jednak już wieczorem dzieje się coś dziwnego. Do domu wraca właściciel z córką. Okazuje się, że przyjechali z miasta, w którym zaczęły się dziać niepokojące rzeczy. Wszyscy są niezadowoleni. Najbardziej zaś córka Sanfordów Rose, która bez przerwy marudzi, że przez awarię internetu nie może obejrzeć ostatniego odcinka serialu „Przyjaciele”.

Mija już półtorej godziny filmu „Zostaw świat za sobą” a Julia Roberts nadal wyleguje się nad basenem i popija wino. W sytuacji prawie pewnej apokalipsy nawet niespecjalnie pilnuje dzieci. Pierwsze dramatyczne sceny zaczynają się rozgrywać dopiero po dwóch godzinach filmu. Bohaterowie rozmawiają, dzielą się najrozmaitszymi teoriami i w gruncie rzeczy nie robią nic konkretnego. Dzieje się tak do momentu, gdy syn Sanfordów potrzebuje nagłej pomocy. Jednak do końca nie jesteśmy pewni, co właściwie miałoby się stać.

Rozterki bohaterów filmu mogą być interesujące dopiero wtedy, gdy implikują jakieś działanie i decyzje. Jednak w tym przypadku jest to już końcówka filmu. Odradzałbym stanowczo oglądanie, ale… ostatnich parę minut warte jest tego, by się wynudzić. Jak chcecie to sobie przewijajcie, ale konieczni zobaczcie końcówkę. Jest wspaniała. Dowiecie się z niej, dlaczego ludzkość musi wyginąć.

Print Friendly, PDF & Email