Kto czyta, nie błądzi.

Cierń

Cierń Obálka knihy Cierń
Robert Kreft
Przemysław Żarski
kryminał
Czwarta Strona
2021
książka, epub, mobi
464

Robert Kreft wraca do pracy i mierzy się z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich tygodni, kiedy to znalazł się o krok od rozwikłania tajemnicy samobójczej śmierci matki. Dwadzieścia pięć lat wcześniej Anna Kreft odebrała sobie życie, skacząc z balkonu na oczach dziesięcioletniego syna.

„Cierń” to kolejny tom historii komisarza Krefta. Wydawało się że w poprzedniej części komisarz rozwiąże tajemnicę śmierci swej matki, jednak się nie udało. Robert Kreft musi wrócić do pracy i zmierzyć się z kolejnymi sprawami. Paradoksalnie wydaje się, że wszystkie sprawy w ostatnim czasie w jakiś sposób się ze sobą łączą.

Dwadzieścia pięć lat wcześniej matka Roberta Krefta popełniła samobójstwo. Przypadkiem na jego oczach. To jest cierń, który wciąż rani i determinuje jego życie. Komisarz już wie, że popełniła samobójstwo, chcąc chronić swoich bliskich. Nie przypadkiem też śmierć kilku kobiet w sprawach, które musi rozwiązać, wygląda podobnie. Sprawia to wrażenie, że wokół Roberta Krefta plecie się jakaś dziwna pajęcza sieć.

Fabuła powieści jest mocno realistyczna i niestety nie jest to tylko pochwała autora. Żarski z wielką precyzją ukazuje przestępcze związki osób z różnych sfer, powiązania zbrodniarzy, które bez przeszkód istniały przez dziesiątki lat, ponieważ niektórzy ludzie byli na tyle potężni i na tyle bezkarni, że potrafili sobie podporządkować nawet tych, których obowiązkiem było ścigać przestępców.

Nie opowiem wam zakończenia, które jest gorzką satysfakcją Roberta Krefta. Wreszcie zrywa kolejne zasłony paskudnych tajemnic i dowiaduje się prawdy. Ale ten finał jest nie tylko zwycięstwem komisarza. Jest także klęską, ponieważ potrafił zatrzymać zbrodniarzy, ale nie potrafił zapobiec ich działaniom odpowiednio wcześnie.

Print Friendly, PDF & Email