Kto czyta, nie błądzi.

Blizna

Blizna Obálka knihy Blizna
Robert Kreft
Przemysław Żarski
kryminał
Czwarta strona
2020
książka, epub, mobi
464

Historia policjanta Roberta Krefta, który jest śledczym rozwiązującym tajemnicze zabójstwa.  Drugi tom opowieści kryminalnej podejmuje stare wątki, rozwija je i dodaje nowe. Stwarza też nadzieję, że  policjant rozwiąże sprawę tajemniczego samobójstwa własnej matki sprzed lat.

„Blizna” to drugi tom opowieści, której bohaterem jest policjant o skomplikowanej przeszłości. Robert Kreft w dzieciństwie widział samobójczą śmierć matki, obecnie ma skomplikowane relacje z ojcem, który zaczyna zapadać na demencję. Do tego jego życie prywatne też jest pełne problemów. Tak się składa, że sprawy kryminalne, którymi się zajmuje, zaczynają się wiązać z wydarzeniami sprzed lat.

Przemysław Żarski jest autorem młodszego pokolenia piszących kryminały. W jego powieściach widać odbicie nowych trendów w tym gatunku. Detektyw nie jest tylko maszyną do łapania przestępców. Ma własne życie prywatne, często skomplikowaną sytuacje rodzinną i musi się nieraz zmierzyć z różnymi demonami. W powieściach tego autora widać też pewną zwięzłość narracji i operowanie różnymi planami. Być może jest to skutek jego wcześniejszych dziennikarskich doświadczeń.

Powieść „Blizna” rozpoczyna się w momencie, gdy w aucie jednego ze współpracowników Roberta Krefta odnajduje się zaginiona dziewczyna. Zwłoki innej kobiety zostają znalezione w stodole, będącej jego własnością. Sam podejrzany wcześniej miał wypadek i leży w szpitalu. Czy jednak wszystko odbywa się tak właśnie, jak wskazują powierzchowne ślady? Wiemy z poprzedniego tomu, że Błażej Uryga nie jest kryształową postacią. Czy jest jednak mordercą?

Wraz z wydarzeniami bieżącymi komisarz Kreft odnajduje ślady dawnych zbrodni, które dziwnie blisko wiążą się z losami jego matki. Kolejne tropy odkrywają zasłony przeszłości, a komisarz będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości. Być może teraz już odkryje dawne tajemnice.

Print Friendly, PDF & Email