Kto czyta, nie błądzi.

Demon Luster

Demon Luster Obálka knihy Demon Luster
Szamanka od umarlaków (Tom 2)
Martyna Raduchowska
fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
2018
książka, epub, mobi
499

Ida jest szamanką od umarlaków, a więc kimś pomiędzy medium a banshee. Nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale z chwilą, w której doznaje wizji, staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty. W drugiej części cyklu musi się zmierzyć z demonem luster.

Martyna Raduchowska w powieści „Demon luster” wydobyła znacznie więcej ciekawych cech bohaterki, opowiedziała lepiej jej przygody niż w pierwszym debiutanckim tomie. Jak pamiętamy, Ida nie miała zdolności magicznych, choć wywodziła się z magicznej rodziny. Ida bowiem widziała zmarłych, ale nie przywiązujywała do tego wielkiej wagi. Aby się uwolnić od „magicznej” rodziny i ich oczekiwań wyprowadza się na studia do Wrocławia. We Wrocławiu jednak odnajduje ją ciotka, która uświadamia jej, że jest nie tylko medium, ale też szamanką od umarlaków, której misją jest przeprowadzanie dusz po śmierci w Zaświaty.

Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym tomie, Ida musi przeprowadzić duszę Mikołaja na drugą stronę na wieczny spoczynek. Obiecała to wcześniej jego zmarłej żonie. Jednak pojawia się problem, gdyż jego dusza zaginęła. Okazało się, że Mikołaj jest po drugiej stronie lustra, więziony przez demona luster. Zaczyna się robić niebezpiecznie. Ida będzie musiała użyć wszystkich możliwych mocy i sztuczek, by zwyciężyć. Ale jak, to już musicie sami przeczytać.

„Demon luster” to całkiem sympatyczna książka – raczej dla młodzieży – która ma pewne walory edukacyjne. Demony są istotami nadprzyrodzonymi z wierzeń ludowych, bądź religijnych. Najczęściej są to złośliwe i nieprzychylne człowiekowi duchy, obdarzone magicznymi mocami. Ida właśnie z takim demonem musi się zmierzyć w powieści. Na szczęście ma w tej trudnej próbie osoby, które mogą jej pomóc.

Print Friendly, PDF & Email