Autorski przewodnik kulturalny

Gorączka i krew

Gorączka i krew Obálka knihy Gorączka i krew
Eva Svarta
Cedric Sire
thriller, horror
Dragon
2019
książka, epub, mobi
424

Na południu Francji giną młode dziewczęta Szybko okazuje się, że padły ofiarą makabrycznych morderstw. Odnalezienie zmasakrowanych ciał ani schwytanie obłąkanych braci Salaville nie oznacza jednak końca krwawego rytuału. Komisarz Eva Svarta z narażeniem życia próbuje powstrzymać szaloną morderczynię, która wskrzesza pradawne rytuały.

Zanim sięgniecie po powieść „Gorączka i krew”, musicie wiedzieć, że jest to książkowy odpowiednik filmów gore. Krew się leje strumieniami, opisy krwawych rytuałów są pełne ekspresji i dosłowności. Książka robi wrażenie, akcja choć skomplikowana, to trzyma w napięciu. Narracja jest wartka i żywa, w przeciwieństwie do wielu ofiar szalonej morderczyni, które są martwe.

„Gorączka i krew” zaczyna się jak zwykły kryminał. Zostaje porwana młoda dziewczyna i nie jest to pierwsze takie tajemnicze zniknięcie. Dwoje policjantów przeszukuje wiejskie tereny na południu Francji. Komisarz Eva Svarta ma przeczucie, że wreszcie na coś trafili. W zabudowaniach należących do dwóch braci znajdują potworny widok. Zostało tam zamordowanych wiele osób. Policjanci zabijają dwóch oszalałych morderców i uwalniają ostatnią niedoszłą ofiarę. Wydawać się może, że to szczęśliwe zakończenie.

Jednak szybko okazuje się, że to nie koniec. Pomimo śmierci dwóch patologicznych zbrodniarzy, ktoś kontynuuje ich dzieło. Na kolejnym miejscu zbrodni komisarz Eva Svarta jest przekonana, że modus operandi jest taki sam. Zatem w ostatnim śledztwie coś im umknęło. Horror trwa dalej. Na pewno jest to książka, którą można polecić wszystkim miłośnikom krwawej odmiany horroru, oczywiście takim o mocnych nerwach. Do plusów powieści można zaliczyć niezwykłą bohaterkę i dynamiczną narrację, która prowadzi nas przez kolejne meandry wydarzeń.

Uprzedzam jednak, że ta powieść nie każdemu się spodoba. Nie jest to również lektura odpowiednia dla młodszych czytelników.

Print Friendly, PDF & Email