Autorski przewodnik kulturalny

Soft porno w akademickich dekoracjach

Absolwentka Obálka knihy Absolwentka
Absolute
SJ Hooks
powieść erotyczna
HarperCollins Polska
2017
książka, epub, mobi
312

Kontynuacja powieści „Debiutant”. Profesor literatury Stephen Worthington wiele nauczył się w sypialni dzięki swojej nieposkromionej studentce Julii Wilde. Ich znajomość miała polegać na przyjemności bez zobowiązań, lecz z czasem zmieniła się w coś o wiele głębszego – przynajmniej dla Stephena. (z noty wydawniczej)

Powieść zaczyna się i kończy opisami erotycznych przygód profesora literatury Stephena Worthingtona i jego studentki Julii Wilde. Stephen jest prawie prawiczkiem, pomimo że blisko mu już do czterdziestki, zaś romansująca z nim Julia ma 23 lata i jest demonem seksu. Z książki dowiadujemy się o tym, że niby Stephen ma wiele rozterek emocjonalnych, podobnie zresztą jak Julia, ale akcja głównie toczy się w łóżku, zaś rozterki dotyczą rozbierania się i technik seksualnych.

Stephen jest profesorem literatury na jakiejś amerykańskiej uczelni, a Julia studentką, która z niewiadomego powodu dostaje stypendium Fulbrighta i wyjeżdża studiować do Londynu. Krótka rozłąka jest jedynym dramatycznym elementem powieści. Kochankowie tęsknią za sobą, a seks wirtualny przez Skype im nie wychodzi. Dramat. Dlatego Stephen szybko udaje się do Londynu. Narratorem części rozdziałów jest Stephen, a części (nieco skromniejszej) Julia. Opisy erotyczne w obu częściach nie różnią się.

Dobrze, że udało mi się nie czytać pierwszego tomu tej historii, drugi był wystarczająco kiczowaty. Od tej pory nazwisko SJ Hooks będzie mnie ostrzegać przed czytaniem. Zapewne powiastka spodoba się tym, dla których „50 twarzy Greya” to było arcydzieło. Natomiast pozostałych przestrzegam.

Print Friendly, PDF & Email