Kto czyta, nie błądzi.

Dom wschodzącego słońca

Dom wschodzącego słońca Obálka knihy Dom wschodzącego słońca
Miasto magów
Aleksandra Janusz
fantastyka, fantasy
Agencja Wydawnicza RUNA
2006
książka, epub, mobi
400

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim mieście Farewell, w którym swą siedzibę w początkach XX wieku założyli magowie. Od tamtej pory minęło niemal sto lat, a oni nadal są w tym mieście. Pozornie niczym nie różnią się od zwykłych ludzi. Żyją na granicy dwóch światów, chroniąc zwykłych ludzi przed nieznanym. A w Farewell po zmroku budzą się istoty nie z tej ziemi. Gargulce, władcy szczurów, niespokojni zmarli... Pod cienką warstwą kryją się mrożące krew w żyłach tajemnice. Eunice Wight - pozornie zwykła nastolatka - stawia pierwsze kroki w nowym dla niej świecie magii.

„Dom wschodzącego słońca” to fantastyczna powieść o nastolatce w świecie magii. Eunice Wight to taki żeński Harry Potter. Bohaterka pewnego dnia dowiaduje się, że w gruncie rzeczy nie należy do świata zwyczajnych ludzi. Ma właściwości, które sytuują ją w świecie magii, a tytułowy dom wschodzącego słońca staje się jej domem i miejscem edukacji magicznej. Tak rozpoczyna się pierwsza powieść Aleksandry Janusz.

Podobieństw do historii Harrego Pottera jest w książce więcej, ale też jest sporo różnic. W pierwszym tomie powieści o młodocianym czarodzieju czytelnik w zasadzie nie wie, po co właściwie jest ta magia. W „Domu wschodzącego słońca” nie ma takich wątpliwości. Na ludzi czyhają potworne demony i okrutne istoty z najgorszych koszmarów. Magowie chronią świat. A są wśród nich najróżniejsi osobnicy. Informatyk Timothy, który spędza życie w wirtualnym świecie i potrafi połączyć najnowszą technologię z magią. Rockman Gabriel. Tajemnicza zakonnica Weronika i zagadkowy Krzysztof. To jest jednak całkiem inny świat i od pierwszej chwili dowiadujemy się, jak bardzo niebezpieczny.

W miarę rozwoju akcji rozplatają się kolejne tajemnice poszczególnych postaci. Dowiemy się, kim jest ojciec Eunice i jaką tajemnicę kryje rosochata Wierzba. Powieściowy debiut Aleksandry Janusz to doskonała lektura dla nastolatków od lat piętnastu do stu.

Print Friendly, PDF & Email