Autorski przewodnik kulturalny

Mów mi Katastrofa

Mów mi katastrofa Obálka knihy Mów mi katastrofa
Magdalena Wala
powieść obyczajowa
Czwarta Strona
2017
książka, epub, mobi
371

Bohaterka książki ma na imię Aldona, poza tym ma trzy siostry, z których jedna jest w urojonej ciąży. Ma też brata, który nie odegra w powieści istotnej roli. Jej rodzice są w miarę sympatyczni, a babcia wyjątkowo upierdliwa. Sama Aldona zaś ma pecha do rozmaitych dziwnych wypadków, jednak te opisane w powieści mają całkiem miłe następstwa. A raczej następstwo, które ma na imię Kamil.

Jakie warunki powinna spełniać dobra lektura na wakacje? Po pierwsze powinna mieć interesującą akcję i powinna być napisana wartkim, trzymającym w napięciu językiem. Nie może być zbyt mroczna, bo w czasie wakacji zwykle wolimy optymistyczne historie. Zatem element optymistyczny powinien dominować. Nie może być to jednak łatwa, lekka i cukierkowa opowiastka, bo taka nas znudzi bardzo szybko. Powieść Magdaleny Wali “Mów mi Katastrofa” spełnia założenia i jest idealną książką na wakacje.

Aldonie zepsuł się wypożyczony samochód, a komórka odmówiła posłuszeństwa. Zmęczona, zziębnięta i przemoknięta trafiła do jakichś ruin. A wszystko to działo się podczas wycieczki na Litwę. W tych niekorzystnych okolicznościach poznała mężczyznę, którego wkrótce potem spotka jeszcze wiele razy. Tymczasem po powrocie okazuje się, że jej młodsza siostra, maturzystka jest w ciąży. Na dodatek nie ma zielonego pojęcia, kto jest ojcem. Podczas studniówkowej zabawy upiła się i wylądowała w hotelu, jednak rano obudziła się sama. Jednym słowem, materiał na rodzinną tragedię.

Na szczęście wszelkie tajemnice da się optymistycznie rozwikłać, choć w tej powieści jest ich dość spore zagęszczenie. Książka została napisana bardzo żywym i urozmaiconym językiem, narracja jest wartka, zaś akcja trzyma w napięciu aż do ostatka, choć to przecież nie jest kryminał. “Mów mi Katastrofa” to doskonała powieść rozrywkowa i naprawdę warto ją mieć w swoim czytniku, gdy wyjedziecie na wakacje.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (81% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code