Autorski przewodnik kulturalny

Natalii 5

Natalii 5 Obálka knihy Natalii 5
Natalii 5
Olga Rudnicka
kryminał
Prószyński i S-ka
2017
książka, epub, mobi
560

Początek przygód pięciu sióstr Sucharskich, z których każda ma na imię Natalia. Kryminał i komedia pomyłek w jednym. Zaczyna się ponuro. W zamkniętym pokoju mężczyzna strzela do siebie. Jednak czyni to w taki sposób, że policjanci słusznie uznają, że to niemożliwe. Czyżby ktoś mu pomógł? A na dodatek już niedługo pojawia się pięć spadkobierczyń Jarosława Sucharskiego. Wszystkie noszą to samo nazwisko, a na dodatek to samo imię. Wszystkie mają też burzliwe charaktery. Strach pomyśleć, co będzie dalej.

„Natalii 5” to właściwy początek przygód pięciu sióstr z piekła rodem. Nie stracicie przyjemności z lektury, jeśli nie będziecie znać wcześniejszych wydarzeń. Z drugiej strony może jednak warto przeczytać prequel dopisany przez autorkę dwa lata później? Na wszelki wypadek anonsuję więc powieść Miłe Natalii początki.

Powieść zaczyna się od samobójstwa. Jarosław Sucharski wiedząc, że cierpi na nieuleczalnego raka mózgu, popełnia samobójstwo. Jednak policja nie wierzy temu, co znajduje w jego domu. Nie można do siebie samego strzelić w taki sposób. Cała sprawa wyjaśnia się dopiero pod koniec książki. Nic dziwnego. Po kilku dniach pojawia się pięć kobiet w różnym wieku. Każda nazywa się Sucharska i każda ma na imię Natalia. Policjanci prowadzący sprawę mają chwilami wrażenie, że grają w horrorze.

Panny Sucharskie są bowiem nieobliczalne, do bólu nieznośne i nigdy nie mówią prawdy. To chyba cecha odziedziczona po ojcu. Na dodatek postanawiają zamieszkać w domu, ktory ojciec im zostawił. Był zresztą zamożnym człowiekiem. Zajmował się pośrednictwem sprzedaży dzieł sztuki. I chyba nie wszystkie aspekty jego działalności były legalne, bo wokół domu i sióstr Sucharskich pojawiają się bliżej nie zidentyfikowani na razie przestępcy.

Trzeba przyznać, że autorka „Natalii 5” potrafi budować nie tylko atmosferę napięcia i kryminalną akcję utworu, ale też doskonale przedstawić charaktery postaci. Zatem jeśli macie wątpliwości, co czytać na wakacjach, to polecam Rudnicką.

Print Friendly, PDF & Email