Autorski przewodnik kulturalny

40 Trips Around The Sun

40 Trips Around The Sun Obálka knihy 40 Trips Around The Sun
pop rock
Columbia
2018
CD, 2xLP
Toto
40 Trips Around The Sun
Columbia Legacy

Toto (niekiedy w pisowni TOTO) – amerykański zespół rockowy założony w 1977 w Los Angeles z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha. Największe sukcesy grupa odnosiła w latach osiemdziesiątych. Wydana w 1982 roku płyta zatytułowana Toto IV zawierała aż dwa hity: Africa i Rosanna.
Członkowie Toto współpracowali z czołówką artystów na świecie, nagrywając dla nich jako muzycy sesyjni. W muzyce grupy znaczące są wpływy takich gatunków jak pop, soul, funk, rock progresywny, hard rock, R&B oraz jazz. Mimo to grupa wypracowała własny i rozpoznawalny styl, zyskując nabywców dla 30 mln swych wydawnictw na przestrzeni lat. [Wikipedia]

40 Trips Around The Sun to album z rodzaju greatest hits, który ukaże się lada moment, a będzie gratką dla miłośników tej grupy, ponieważ będzie zawierał trzy nowe utwory “Spanish Sea” “Alone” i “Struck By Lightning”. Wkrótce po premierze płyty zespół zagra też w Polsce. Koncert odbędzie się 28 lutego 2018 r. w Tauron Arenie w Krakowie.

Od końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, do dziś Toto ma ogromną liczbę wielbicieli na całym świecie. Grupa sprzedała miliony płyt, a największe przeboje do dziś są grane na falach radiowych. Zapewne nie wszyscy są miłośnikami popu, ale nawet ci, którzy dystansują się od muzyki lekkiej i łatwej, znają największe przeboje grupy, a ich nie zabraknie na tej płycie. Za granicą płytę można będzie kupić za około 23 dolary. Nasi sprzedawcy niestety chcą ponad dwa razy więcej za dwupłytowy winylowy album.

LP1 – Strona A

1 Alone
2 Spanish Sea
3 I’ll Supply the Love
4 I’ll Be Over You
5 Stranger In Town

Strona B

1 99
2 Struck By Lightning
3 Pamela
4 Afraid of Love

LP2 – Strona A

1 I Won’t Hold You Back
2 Jake to the Bone
3 Stop Loving You
4 Lea

Strona B

1 Hold the Line
2 Georgy Porgy
3 Rosanna
4 Africa

Print Friendly, PDF & Email