Autorski przewodnik kulturalny

Evgeny Kissin gra Beethovena

Beethoven Obálka knihy Beethoven
muzyka klasyczna
Universal Music
2017
3xLP, 2xCD
Evgeny Kissin
Evgeny Kissin - Beethoven
Beethoven
Deutsche Grammophon

Muzyka fortepianowa jest dla Kisina dialogiem wielu głosów, z których każdy ma osobowość, dlatego w jego grze odnajdujemy wielki muzyczny teatr. Rosjanin unika studia nagraniowego, jego żywiołem jest kontakt z publicznością. (Gazeta Wyborcza)

Evgeny Kissin gra Beethovena. Rosyjski pianista znany jest tego, że raczej unika studiów nagraniowych. Najlepiej się czuje na sali koncertowej. Wydany w 2017 album to nagrania dokonane przez ostatnich dziesięć lat. Od roku 2006 do 2016. W najsłynniejszych salach koncertowych świata.

Kissin długo nic nie wydawał, ale ten album jest niesamowitym podarunkiem zarówno dla jego fanów, jak i dla miłośników Beethovena, a w zasadzie dla wszystkich wielbicieli muzyki fortepianowej. Wszystkie utwory to sonaty Beethovena, w tym mistrzowsko wykonane te najsłynniejsze – Sonata Księżycowa i Appasionata.

Numer jeden na klasycznej liście przebojów

Nic dziwnego, że w wielu podsumowaniach muzycznych ten album znajduje się na czołowych miejscach. Kissin jest bezbłędnym i wspaniałym pianistą, który nie tylko wspaniale gra, ale też potrafi wydobyć z klasycznych sonat Beethovena zawarte w nich emocje. Nagrania firmuje znana z najlepszych płyt niemiecka Deutsche Grammophon, więc oczywiście możemy zamiast dwóch płyt CD wybrać trzy ekskluzywnie wydane winylowe płyty. Prezent na gwiazdkę? Tak. Najlepszy z najlepszych.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
9.67 avg. rating (93% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code