Autorski przewodnik kulturalny

True

True Obálka knihy True
Tim Bergling
muzyka elektroniczna, house, pop
Universal
2013
LP, CD
Avicii
Tim Bergling, Arash Pournouri, Nile Rodgers
Barcode: 602537490486

True – debiutancki album studyjny szwedzkiego DJ-a Avicii (właściwie Tim Bergling). Wydany 13 września 2013 roku przez wytwórnię Universal. Utwory na albumie łączą w sobie gatunki muzyki elektronicznej i country. True zyskał pozytywne oceny od recenzentów i odniósł komercyjny sukces. Album został wydany zarówno na platformach cyfrowych, jak i w analogowej postaci LP.

Avicii, właściwie Tim Bergling (ur. 8 września 1989 w Sztokholmie[1], zm. 20 kwietnia 2018 w Maskacie[2]) – szwedzki DJ, producent muzyczny i autor tekstów. Występował również pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs. Album True został wydany w 2013 roku. Avicii przez całą karierę muzyczną nadużywał alkoholu. Wywołało to problemy zdrowotne. W 2014 roku, dwa lata przed przerwaniem kariery koncertowej, artysta przeszedł operację usunięcia pęcherzyka żółciowego, z kolei w 2016 roku przeszedł zabiegi związane z zapaleniem trzustki. 20 kwietnia 2018 roku Avicii w wieku 28 lat popełnił samobójstwo podczas pobytu na urlopie w stolicy Omanu, Maskacie.[Wikipedia].

Analogowy LP “True” – wydany w 2013 roku przez firmę Universal – przypomina najlepsze tradycje wydawnicze tej firmy. Ładnie wydrukowana porządna okładka typu gatefold i dość sztywna koperta robią jak najlepsze wrażenie. Na kopercie znajduje się wyznanie artysty. Świat jest moją prawdą. Słuchając, pomyślałem sobie, że jak na wydawnictwo ery cyfrowej muzyka brzmi zaskakująco analogowo. Niestety Avicii nie wyda już żadnej płyty. Nie pierwszy to przypadek, gdy młodego artystę pokonują jego własne demony.

Ponieważ album jest dostępny w sprzedaży w znanej sieci handlowej, jego cena jest atrakcyjna i niezaporowa. Zatem warto mieć tę płytę w swojej kolekcji. Prawdę mówiąc nie miałem dotychczas do czynienia z tą muzyką i zakupu dokonałem trochę na chybił trafił.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
7.50 avg. rating (77% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code