Kto czyta, nie błądzi.

Resident Evil: Remedium

Resident Evil: Remedium Obálka knihy Resident Evil: Remedium
Andrew Dabb
horror, fantastyka
Netflix
2022
serial
Rachel Goldberg, Rob Seidenglanz i inni
Ella Balinska, Tamara Smart, Adeline Rudolph, Siena Adugong, Lance Reddick, Paola Nuñez
Bronwen Hughes, Robert Kulzer, Martin Moszkowicz

Akcja serialu rozłożona jest na dwa punkty w czasie. W roku 2022 dwie bliźniaczki przybywają do modelowego miasta dla bogatych pracowników korporacji Umbrella, gdzie pracuje ich ojciec. Córki doktora Alberta Weskera odkrywają mroczne tajemnice swego pochodzenia, pracy ojca i przedmiotu działań korporacji Umbrella. Równolegle obserwujemy działania Jade Wesker, jednej z bliźniaczek, już po apokalipsie zombie. Prowadzi ona badania w ramach grupy zwanej Uniwersytetem, ale nadal ogromnym zagrożeniem pozostaje korporacja Umbrella.

Akcja serialu „Resident Evil: Remedium” rozkłada się pomiędzy dwa wątki. W roku 2022 dwie bliźniaczki Jade i Billy przybywają do modelowego miasta dla bogatych pracowników korporacji Umbrella, gdzie pracuje ich ojciec. Córki doktora Alberta Weskera przez przypadek odkrywają mroczne tajemnice swego pochodzenia, pracy ojca i przedmiotu działań korporacji Umbrella. Jedna z nich zostaje ugryziona w laboratorium przez zakażonego psa. Od tego momentu siostry są w niebezpieczeństwie.

Równolegle obserwujemy działania Jade Wesker, jednej z bliźniaczek, już po apokalipsie zombie. Jest rok 2036. Ludzkość zostaje zredukowana do około trzystu milionów, które żyją w ufortyfikowanych miastach otoczonych przez miliardy zombie. Jade prowadzi badania w ramach grupy zwanej Uniwersytetem. Przypadkiem okazuje się, że korporacja Umbrella oferuje nagrodę temu, kto wskaże korporacji miejsce pobytu Jade.

„Resident Evil: Remedium” to serial, który ma ambicję pokazać dramaty bohaterów, ale zupełnie to nie wychodzi. Postacie są do bólu schematyczne, a diaboliczna szefowa korporacji Evelyn Marcus jest wręcz parodią Cruelli De Mon ze „101 dalmatyńczyków”. Na domiar złego prezentuje zachowania złej macochy z „Królewny Śnieżki”. Bliźniaczki nastolatki grają głównie dramatycznymi minami i niespecjalnie przekonują widza. W wątku apokaliptycznym wszechpotężna korporacja jest z kolei niewiarygodnie niesprawna. Niestety, ale jest to serial słaby. Nie wytrzyma porównania z pierwowzorem, w którym zagrała Milla Jovovich.

Jeśli więc nudzicie się podczas wakacji i jesteście fanatycznymi miłośnikami świata z krwiożerczymi zombie, to obejrzyjcie serial. Lecz nie mówicie potem, że was nie ostrzegałem.

Print Friendly, PDF & Email