Kto czyta, nie błądzi.

Sukcesja

Sukcesja Obálka knihy Sukcesja
Jesse Armstrong
dramat obyczajowy
HBO
serial
Adam McKay, Mark Mylod, Andrij Parekh i inni
Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Alan Ruck
Jesse Armstrong, Will Ferrell, Mark Mylod

Trzeci sezon "Sukcesji", który właśnie zaczyna się na HBO, opowiada o wojnie totalnej w rodzinie Royów potentatów medialnych, których historia wzorowana jest (trochę) na potentacie w branży mediów.Rupercie Murdochu. Serial nadal jest zabawny, wciągający i pełen zaskoczeń.

Oszałamiająca kariera serialu „Sukcesja” rozpoczęła się w chwili wyświetlenia pierwszego odcinka pierwszego sezonu w 2018 roku. To nie jest jednak cukierkowa opowieść w rodzaju „Dynastii” i chyba to właśnie przyciąga widzów. Jak mówi sam tytuł, chodzi o przekazanie władzy. Nestor rodu jest stary i wydaje się, że ma już bardzo poważne problemy zdrowotne, więc rodzinka powoli przygotowuje się do przejęcia władzy. A widzowie zastanawiają się, kto pierwszy wyszarpnie staremu poduszkę spod głowy.

A oto bohaterowie, którym „Sukcesja” zawdzięcza sukces. Najstarszym synem Logana jest Connor, on jeden nie jest w zasadzie zainteresowany przejęciem rodzinnego koncernu. Żyje gdzieś na uboczu, przygarnął sobie młodą laleczkę i wydaje się zupełnie normalny, dopóki nie postanawia zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych, wjeżdżając na garbie tatusia. Drugi w kolejności jest Kendall. Jego główna zaleta to zamiłowanie do koki, amfy i innych proszków. Jest raczej niewydarzonym potomkiem, ponieważ zwykle podejmuje kiepskie decyzje lub nie podejmuje ich wcale.

Logan ma jedną córkę, której nadał idiotyczne imię Siobhan na pamiątkę tego, że jego przodkowie przybyli ze Szkocji na nieszczęście Ameryki. Kto by chciał mieć takie durne imię? Dlatego też uroczą tłustawą blondyneczkę rodzina nazywa Shiv. Lecz niech was nie zmyli jej wygląd. To jest istna harpia. Przegryzie wam tętnice, wbije wszystkie dostępne noże w plecy, a potem uroczo ucałuje w oba policzki.

Najmłodszy Roman to genialna kreacja Kierana Culkina. Tak! Ten wymoczek, z ckliwej historii o dzieciaku opuszczonym przez rodzinę, ma brata i ten brat jest nie tylko ładniejszy, ale też umie grać. Cała rodzinka Royów to krwiożercze dinozaury, więc różne rzeczy tam się będą działy, ale nie liczcie na szczęśliwe zakończenie.

Print Friendly, PDF & Email