Kto czyta, nie błądzi.

Zagubieni w kosmosie

Zagubieni w kosmosie Obálka knihy Zagubieni w kosmosie
Irwin Allen
fantastyka, science-fiction
Netflix
2018
serial (1 sezon)
Neil Marshall i inni
Molly Parker,Toby Stephens, Max Jenkins, Taylor Russell, Mina Sundwall, Ignacio Serricchio, Parker Posey
Legendary Television

Rodzina Robinsonów jest częścią wielkiej wyprawy kosmicznej na Alfa Centauri, jednak po drodze przytrafia im się nieplanowana przerwa w kosmicznej epopei. Stają się rozbitkami na nieznanej i niebezpiecznej planecie. Muszą nie tylko naprawić statek, ale też pokonać groźne niebezpieczeństwa planety, aby wystartować i dołączyć do statku matki. Pomaga im dziwny robot pozaziemskiego pochodzenia, który zaprzyjaźnia się z najmłodszym członkiem rodziny, Willem. Muszą też pokonać psychopatyczną June Harris, która podstępem dostała się na statek.

W 1812 roku ukazała się książka „Robinsonowie szwajcarscy”, która opierała się na motywie Robinsona, rozbitka na bezludnej wyspie. Johann David Wyss przedstawił rodzinę rozbitków ze Szwajcarii, która musi sobie zorganizować życie po katastrofie statku u brzegów nieznanego lądu. W 1965 roku amerykańscy widzowie poznali serial Zagubieni w kosmosie, który wykorzystał motywy z dziewiętnastowiecznej powieści.

Serial został wykreowany i wyprodukowany przez Irwina Allena i liczył 83 odcinki. Przez pierwszy rok był odcinki były czarno-białe. Po trzecim sezonie zakończono produkcję, gdyż formuła serialu wypaliła się. W 2018 roku Legendary Television rozpoczęła pracę nad współczesną wersją serialu. Tym razem jest to produkcja przeznaczona zdecydowanie dla dzieci. Najmłodszy z Robinsonów – Will – jest główną postacią serialu.

Wielką zaletą serialu są efekty specjalne, ponieważ dzięki nim kosmos w filmie staje się naprawdę realny. Jednak sama fabuła nie zachwyca. Podczas kosmicznej wyprawy rodzina Robinsonów awaryjnie ląduje na odległej planecie. Muszą się zmierzyć nie tylko z groźnymi zjawiskami na planecie, ale i walczyć z psychopatyczną June Harris. Serial nie ma zakończenia, a więc pewne jest, że będzie kolejny sezon. Chcecie mieć parę godzin wytchnienia? Więc włączcie serial swoim pociechom.

Print Friendly, PDF & Email