Kto czyta, nie błądzi.

Brakujący element

Brakujący element Obálka knihy Brakujący element
Wilde
Harlan Coben
kryminał, thriller
Albatros
2022
książka, mobi, epub
416

Kontynuacja bestsellerowego kryminału "Chłopiec z lasu". Wilde usiłuje się dowiedzieć czegoś o rodzinie, której nie zna. Korzysta z serwisu wykonującego badania genetyczne i wówczas okazuje się, że tajemnic jest więcej niż myślał.

Wilde za namową przyjaciół skorzystał z serwisu internetowego, który prowadzi badania genetyczne i kojarzy w ten sposób spokrewnionych ludzi. W ten sposób spotkał człowieka, który jest jego ojcem, ale to dopiero początek długiej historii pełnej zagadek. Tak rozpoczyna się kolejna powieść Harlana Cobena „Brakujący element”. Tak naprawdę brakujących elementów jest więcej, ale przed końcem powieści poznamy je wszystkie.

Harlan Coben potrafi pisać książki, które z jednej strony zawierają wciągającą intrygę kryminalną, a z drugiej strony sygnalizują jakieś istotne problemy trapiące współczesne społeczeństwo. Tym razem rzecz dotyczy osób, które są celebrytami pewnego znanego reality show. Wilde nawet nie wiedział, że takie programy istnieją i są reżyserowaną patologią. Przypadek sprawił, że bohater takiego widowiska jest człowiekiem powiązanym z Wildem genami. A na dodatek zniknął w tajemniczych okolicznościach.

To nie wszystko, bowiem w tle mamy tajemniczą organizację, która wymierza sprawiedliwość rozmaitym internetowym hejterom i trollom. Oczywiście wiąże się to z telewizyjnym programem, bo przecież celebryci znani z tego, że są znani, podsycają swoja sławę publikując tysiące zdjęć i statusów w mediach społecznościowych. To z kolei przyciąga, jak ćmy do światła, tysiące rozmaitych patologicznych osobowości internetowych. To są nie tylko wielbiciele celebrytów, ale i zazdrośni hejterzy.

„Brakujący element” nie przypadkiem przypomina puzzle składane nie z kawałków kartonu, ale z prawdziwych postaci. Wilde niejeden raz znajdzie się w niebezpieczeństwie, zanim znajdzie wszystkie brakujące elementy. Bo oczywiście domyślacie się, że tych brakujących elementów jest sporo. To jeden z ciekawszych cykli Cobena, więc trzymamy kciuki, żeby autor pokazał nam dalsze dzieje „chłopca z lasu”.

Print Friendly, PDF & Email