Kto czyta, nie błądzi.

John Wick

John Wick Obálka knihy John Wick
John Wick (1,2,3,4)
kino akcji
2014
film
Chad Stahelski
Keanu Reeves, Ian McShane, Willem Dafoe, Lance Reddick
Keanu Reeves, Chad Stahelski

To film, który od samego początku trzyma w napięciu, nie dając ani chwili wytchnienia. Keanu Reeves w roli tytułowej dostarcza niezapomnianej rozrywki, a choreografia walk i wyjątkowy styl wizualny robią ogromne wrażenie.

„John Wick” to absolutna petarda w świecie kina akcji. Ten film, wyreżyserowany przez Chada Stahelskiego, dosłownie wgniata w fotel swoją nieustającą intensywnością, niezwykłymi scenami walki oraz świetną grą aktorską. Nawet jeśli ktoś za gatunkiem nie przepada tak, jak ja. Zaś dla fanów kina akcji to na pewno absolutny must-see. To film, który od samego początku trzyma w napięciu, nie dając ani chwili wytchnienia.

Główną rolę w filmie gra Keanu Reeves, który wciela się w postać tytułowego Johna Wicka. Reeves doskonale oddaje surowość i bezwzględność tej postaci, jednocześnie nadając jej pewną tajemniczość. Wick to były płatny zabójca, który odszedł na emeryturę, gdy poznał wspaniałą kobietę. Niestety ona umarła na raka, a banda rosyjskich gangsterów skrzywdzi jego ukochanego psa i zabiera mu samochód. To jest pretekst do niesamowitych sekwencji akcji, które trudno opisać słowami.

Jednym z atutów filmu jest także świetnie wykreowany świat postaci drugoplanowych. Ian McShane (genialny Al Swearengen z Deadwood) roli Winstona, właściciela ekskluzywnego hotelu dla zabójców, oraz Willem Dafoe jako Marcus, stary przyjaciel Wicka, dodają filmowi głębi.

Ten obraz ma również wyjątkowy styl wizualny. Nowojorskie ulice, w których rozgrywa się większość akcji, są przedstawione w wyjątkowy sposób. Świat, w którym żyje John Wick, jest mroczny, pełen tajemnic i niesamowicie niebezpieczny. Być może wyda się komuś dziwne takie zestawienie, lecz świat przedstawiony w tym filmie określiłbym mianem realizmu magicznego. Kolejne części filmu tworzą z niego czteroodcinkowy serial złożony z pełnometrażowych filmów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*