Kto czyta, nie błądzi.

Continental

Continental Obálka knihy Continental
Greg Coolidge
kino akcji
miniserial pełnometrażowy
Albert Hughes, Charlotte Brändström
Mel Gibson, Colin Woodell, Ben Robson, Mishel Prada, Ayomide Adegun
Albert Hughes, Greg Coolidge, Chad Stahelski

"Continental" to miniserial składający się z trzech pełnometrażowych odcinków. Jest to swego rodzaju prequel filmów z uniwersum Johna Wicka. Akcja umiejscowiona jest również w Nowym Jorku i zobaczymy też charakterystyczny budynek hotelu znany nam z filmów. Tylko wszystko dzieje się kilkadziesiąt lat wcześniej.

Hotel „Continental” to azyl dla zabójców. W trakcie pobytu w hotelu nie mogą wykonywać swych zadań, nawet jeśli któryś ma kontrakt na innego zabójcę, w hotelu nie wolno mu pracować. Tu mogą odpocząć lub się leczyć. Każdy fan kina akcji natychmiast skojarzy sobie cztery części dzieła z Keanu Reevesem. I słusznie. Serial nosi podtytuł „W świecie Johna Wicka”.

Twórcy serialu osadzili go w latach siedemdziesiątych i każdy odcinek pełny jest atmosfery, muzyki, i nastroju charakterystycznego dla tamtych lat. W tym zakresie serial różni się od filmów z serii John Wick, który rozgrywa się w czasach nam współczesnych. W tym sensie jest to prequel i samego Johna Wicka tam nie spotkamy. Za to odnajdziemy wiele innych postaci, które tam były drugoplanowe, a w serialu stają się głównymi bohaterami.

W obsadzie serialu „Continental” jest wiele młodych talentów. Winstona, którym w filmach był Ian McShane, w serialu zastąpił Colin Woodell. Jako młody Charon – recepcjonista, w filmie to rola Lance’a Reddicka – w serialu to debiutant Ayomide Adegun. Trzeba więc przyznać, że Amazon Prime Video udostępniając ten serial uradowało ogromna rzeszę wielbicieli uniwersum Johna Wicka.

Wydarzenia przedstawione w serialu rozgrywają się kilkadziesiąt lat wcześniej, niż te z filmów z Keanu Reevesem. Nie spotkamy więc jego bohatera, ale zobaczymy, jaką drogę przeszedł Winston do objęcia stanowiska menedżera hotelu. Poznamy też wcześniejsze wcielenie Charona – recepcjonisty. Być może będziemy zawiedzeni znacznie gorszym poziomem scen akcji i strzelanin, ale za to klimat amerykańskich lat siedemdziesiątych jest wspaniały.

Print Friendly, PDF & Email