Kto czyta, nie błądzi.

Motel Sun Down

Motel Sun Down Obálka knihy Motel Sun Down
Simone St. James
kryminał, thriller, horror
Muza
2022
książka, mobi, epub
444

W roku 1982 do tytułowego motelu Sun Down trafia dwudziestoletnia Viv Delaney i rozpoczyna tam pracę nocnej recepcjonistki. W roku 2017, trzydzieści pięć lat po tamtych wydarzeniach nocną recepcjonistką w motelu zostaje Carly Kirk. Zaginiona Viv Delaney była jej ciotką.

Tytułowy Motel Sun Down odegrał ważna rolę w życiu dwóch młodych kobiet. Pierwsza z nich to dwudziestolatka Viv Delaney, która zamierza jechać do Nowego Jorku, ale ponieważ nie ma pieniędzy, zatrzymuje się w miasteczku Fell. Zostaje nocną recepcjonistką w motelu, aby zarobić na dalszą podróż. Motel Sun Down to jednak dziwne miejsce. Sprawia wrażenie nawiedzonego. Dzieją się tam rzeczy niewytłumaczalne. Mimo to Viv nadal tam pracuje, aż sama znika.

W roku 2017, 35 lat po tych wydarzeniach do Fell przybywa kolejna bohaterka powieści. To Carly Kirk, która przybywa również do miasteczka Fell i zostaje nocną recepcjonistką w motelu Sun Down. Zaginiona przed laty Viv Delaney to jej ciotka i dziewczyna prawie od zawsze interesowała się tym, co mogło się stać. Motel jest jakby żywcem wyjęty z poprzedniej epoki. Carly jest świadkiem niepokojących i niewytłumaczalnych zdarzeń.

Bohaterka postanawia wyjaśnić tajemnicę sprzed lat. Na przekór upiornym rzeczom, które widzi i słyszy w motelu podczas swych nocnych dyżurów. Poza pracą rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, korzystając z pomocy swojej współlokatorki. Carly zaczyna odsłaniać te same tajemnice, przez które być może zginęła jej ciotka. Tak rozpoczyna się powieść. Aby nie zepsuć lektury miłośnikom powieści z dreszczykiem, nie mogę zdradzić nic więcej.

Książka umiejętnie łączy ekscytujące postępy śledztwa, które odkrywa upiorne tajemnice z przeszłości, z elementami nadprzyrodzonymi. Jest też sporo zaskakujących zwrotów akcji, które niewątpliwie mogą utrzymać uwagę czytelnika. Na pewno zainteresuje szczególnie miłośników gatunku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*