Autorski przewodnik kulturalny

Idealna rodzina

Idealna rodzina Obálka knihy Idealna rodzina
Lisa Jewell
kryminał, dramat
Czwarta Strona
2021
książka, epub, mobi
368

W okazałym domu na jednej z ulic Chelsea policja odnajduje małe niemowlę w kołysce. To efekt anonimowego doniesienia telefonicznego. Dom jednak skrywa jeszcze jedną tajemnicę. W kuchni zostają odnalezione zwłoki trzech dorosłych osób. Zmarli są ubrani w jednakowe czarne stroje.

Kiedy właściwie rozpoczyna się akcja powieści „Idealna rodzina”? Czy wówczas gdy Libby Jones dostaje list z kancelarii prawnej? A może wtedy, gdy w okazałym domu na jednej z ulic Chelsea odnaleziono niemowlę oraz zwłoki trzech dorosłych osób? A może jeszcze wcześniej, gdy dom tętnił życiem? Narracja prowadzona jest wielotorowo, najważniejsza postać tego dramatu Libby Jones nie pojawia się od razu na scenie.

Libby Jones kończy 25 lat i otrzymuje list z kancelarii prawnej. Dowiaduje się, że prawie dwadzieścia pięć lat wcześniej została znaleziona w posiadłości, która wcześniej zamieszkiwał Henry Lamb z rodziną. Wówczas też znaleziono zwłoki trzech ubranych na czarno osób. Policja uznała, że osoby te stanowiły sektę i popełniły samobójstwo. Libby zaś uznano za spadkobierczynię rodziny Lambów.

Co się jednak działo naprawdę i jak doszło do tragedii. To temat innego wątku powieści. Mówi on o tym, jak zamożna rodzina Lambów pewnego dnia zaprosiła do siebie małżeństwo z dwójką dzieci. I jakie to miało konsekwencje. Trzecim wątkiem jest historia Lucy. Kobieta mieszka we Francji, ma dwoje dzieci i rozwiodła się przemocowym mężem. Gdy dostaje pewną informację, usiłuje się dostać do Anglii. Ale to nie jest proste. Wyjeżdżała jako młoda dziewczyna, dziś nie ma ważnego paszportu, jej dzieci również nie mają paszportów. Lucy nic nie załatwi bez kontaktu z byłym mężem.

Krok po kroku w kolejnych scenach rozgrywających się w różnych miejscach i czasach zaczynamy składać jak puzzle historię tych ludzi. Kim byli, jacy byli i czy faktycznie była to idealna rodzina? Książka wciąga. Jest chwilami bardzo dramatyczna, lecz czasem niektóre elementy nie są dobrze zszyte ze sobą. Szczególnie dotyczy to psychologii postaci. Jednak jeśli szukacie pasjonującej, wciągającej i intrygującej książki, to właśnie znaleźliście.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*