Autorski przewodnik kulturalny

Sieć

Sieć Obálka knihy Sieć
Reykjavik Noir
Lilja Sigurdardóttir
kryminał
Wydawnictwo Kobiece
2019
książka, epub, mobi
306

Dalszy ciąg historii, której bohaterką jest Sonja, która mąż nieuczciwy bankier wplątał z premedytacją w przemyt narkotyków. Ucieczka do USA, opisana w poprzednim tomie, się nie udała. Sonja nadal znajduje się w pułapce. Jednak okazuje się, że jej były mąż Adam jest tylko jednym z wielu w przemytniczym procederze, a Sonja poznaje ludzi ze szczytu tej piramidy. Podejmuje kolejne działania, by wyplątać się z tej sytuacji.

Sieć to dalsza część przygód Sonji z powieści Pułapka. Jeśli ktoś nie czytał, to ostrzegam, że mogą się tu pojawić informacje dotyczące akcji poprzedniego tomu. Pierwszy tom opowieści kończy się, gdy Sonji z synem udaje się uciec do USA.

Teraz jednak okazuje się, że wbrew temu, co bohaterka sądziła, to jej były mąż Adam, pociągał za sznurki w narkotykowej szajce. Zaczynamy rozumieć, że z pełną premedytacją postawił byłą żonę w sytuacji materialnej bez wyjścia. Właśnie po to, by zmusić ją do przemytu narkotyków. Jednak szybko okazuje się, że w tej branży są ludzie znacznie potężniejsi i okrutni. Sonja musi podjąć bardzo niebezpieczną grę, aby mieć szansę wyplątania się z tej sytuacji.

Równolegle rozgrywa się wątek Agli, z którą uczuciowo związana jest bohaterka. Tytuł Sieć dotyczy także jej. Ponieważ Agla brała udział w bankowych kombinacjach, toczy się przeciw niej śledztwo. Agla ma również powiązania z Adamem, ale dotyczą one wspólnych nieuczciwych interesów finansowych. Wszystko wskazuje na to, że nie wywinie się od więzienia. Sytuacja obu bohaterek jest zagmatwana. Powieść pokazuje z jednej strony, jak silne i zdeterminowane kobiety radzą sobie ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem. Z drugiej zaś, widać że wciąż kobieta znajduje się w sytuacji gorszej niż mężczyzna, który zawsze ma więcej możliwości działania.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (81% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code