Autorski przewodnik kulturalny

Tajemnica nawiedzonego lasu

Tajemnica nawiedzonego lasu Obálka knihy Tajemnica nawiedzonego lasu
Tajemnica diabelskiego kręgu
Anna Kańtoch
fantastyka, horror
Uroboros
2015
książka, epub, mobi
383

Jest listopad 1953 roku, minęły już dwa miesiące od wakacji w Markotach, które przewróciły do góry nogami życie trzynastoletniej Niny. Bo czy zwykłą nastolatkę może spotkać to, co ją? Po spotkaniu z aniołami zachowała odziedziczoną po zmarłym Wybrańcu wyjątkową przenikliwość umysłu, a na dokładkę dostała moc, której nie jest w stanie kontrolować. W dodatku w każdej chwili mogą przyjść po nią ONI, komuniści, którzy zwalczają anioły, zamykają ludzi w więzieniach i torturują… [z noty wydawniczej]

„Tajemnica nawiedzonego lasu” to dalsza część przygód Niny Pankiewicz, która w wyniku splotu wydarzeń w Markotach zdobyła moc, której nie potrafi kontrolować. Od tej pory dziewczynka żyje w napięciu, bo zdaje sobie sprawę, że jest jedną z osób, które komunistyczna bezpieka obserwuje. Od tragicznych i niesamowitych wydarzeń w Markotach minęły zaledwie dwa miesiące.

Akcja drugiego tomu zaczyna się pod koniec roku 1953. Dwoje pracowników służb PRL zabiera Ninę na wschodnie rubieże kraju do instytutu Totenwald. To tajemnicze miejsce. Nieopodal rozciąga się las, w którym grasują potwory. Znajduje się tam również opuszczona wioska węglarzy, która być może jest miejscem „pęknięcia” rzeczywistości. Podczas wojny miały w okolicznym lesie miejsce przerażające i tajemnicze wydarzenia. i ma to związek z akcją powieści.

Nina spotyka w Totenwaldzie przyjaciół z Markotów. Tamara, Jacek, Hubert i Mariusz wraz z bohaterką nie mają łatwego życia. Dzieci w instytucie jest więcej, wszystkie one miały kontakt z magią aniołów. W instytucie panuje rygor, dzieci wzywane są na testy i przesłuchania, a jeśli komuś nie udaje się panowanie nad magią, otrzymuje czerwoną kartkę i znika. Atmosfera grozy wśród bohaterów narasta. Wiadomo już, że anioły wcale nie są aniołami, ale zagrożenie ze strony funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki wcale nie wydaje się mniejsze.

„Tajemnica nawiedzonego lasu” to powieść, która naprawdę mrozi krew w żyłach. Autorka doskonale poradziła sobie nie tylko z realiami sprzed blisko siedemdziesięciu lat, ale także z fabułą. Zachęcam do przeczytania.

Print Friendly, PDF & Email