Kto czyta, nie błądzi.

Django Unchained

Django Unchained Obálka knihy Django Unchained
ścieżka dźwiękowa filmu
Republic Records
2013
2 LP
Lucky Bacalov, James Russo, Ennio Morricone, Edda Dell'Orso, Rick Ross, Jim Croce i inni
Quentin Tarantino
James Russo, Ennio Morricone, Anthony Hamilton i inni

Ścieżka dźwiękowa do filmu Django w reżyserii Quentina Tarantino. Została wydana 18 grudnia 2012 roku. Ścieżka miesza ze sobą różne style i gatunki muzyczne. Utwory skomponowane do filmu to: „100 Black Coffins” Rickiego Rossa, „Who Did That To You?” Johna Legend, „Freedom” Anthony'iego Hamiltona i Elayne Boynton, „Ancora Qui” Ennio Morricone i Elisy. Te 4 utwory były kandydatami do nagrody Grammy w kategorii najlepszej piosenki, ale nie zostały nominowane. Ścieżka dźwiękowa zawiera również 7 usuniętych z filmu dialogów. [Wikipedia]

Django Unchained Original Motion Picture Soundtrack to pełny tytuł płyty. Muzyka do filmu została wydana pod koniec 2012 roku, zaś dwupłytowe wydanie europejskie ukazało się nakładem Republic Records w lutym 2013.

Dodatkowym „smaczkiem” jest siedem dialogów, które w ostatecznej wersji filmu się nie znalazły, a poza nimi oczywiście świetna muzyka. Specjalnie na potrzeby filmu powstały cztery utwory: „100 Black Coffins” Ricka Rossa, „Who Did That To You?” Johna Legenda, „Ancora Qui” Ennio Morricone i Elisy oraz „Freedom” Anthony’ego Hamiltona i Elayny Bynton. Pozostałe Quentin Tarantino umieścił w filmie i na płycie według sobie tylko znanego klucza. Spektrum stylistyczne jest ogromne. Od hiphopu po utwory orkiestrowe. Ale to wszystko jakimś cudem do siebie pasuje.

Wydanie wytwórni Republic Records jest ekskluzywne. Piękna okładka w charakterystycznym dla Tarantino stylu. Koperty mają styl westernowy i zawierają wszystkie informacje o utworach. Oprócz tego są jeszcze dwa plakaty w głębokiej czerwieni. Możemy oprawić w ramki i powiesić sobie obrazki Christopha Waltza i Jamiego Foxxa.

„Django Unchained” to niewątpliwie dobry zakup dla melomana. Podwójnie dobry. Nie tylko dlatego, że wydanie zawiera dwie płyty winylowe. Także dlatego, że to świetne 54 minuty doskonałej muzyki. I będzie nam zawsze przypominać doskonały film, który oczywiście możemy wciąż obejrzeć w serwisie Netflix.

Print Friendly, PDF & Email