Kto czyta, nie błądzi.

Capitani

Capitani Obálka knihy Capitani
Thierry Faber
kryminał
Netflix
2019 - 2022
serial
Thierry Faber
Luc Schiltz, Sophie Mousel, Jil Devresse, Brigitte Urhausen,
Brigitte Kerger-Santos, Claude Waringo

"Capitani" to pierwszy luksemburski serial kryminalny i jednocześnie pierwsza produkcja Netflixa w tym kraju. Gdy opiekę nad serialem przejął Netflix, serial skierowano do wyświetlania we wszystkich krajach. Bohaterem jest kontrowersyjny luksemburski policjant Luc Capitani.

„Capitani” to świetny serial na miesiąc urlopu. Liczy sobie dwa sezony (niewykluczone, że powstaną następne), każdy sezon to 12 krótkich, mniej więcej półgodzinnych odcinków. W sam raz na krótki kryminalny relaks po dniu pełnym wakacyjnych wrażeń. Więc serial gwarantuje dobrą rozrywkę i nie jest przy tym głupi.

Luc Capitani przybywa do małego prowincjonalnego miasteczka i nieco przypadkiem rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczego zgonu piętnastolatki. Do pomocy bierze sobie dwójkę lokalnych mundurowych. Policjantka Elsa wykazuje się talentem detektywistycznym, ale jej kolega zdradza tajemnice śledztwa lokalnym notablom. Detektyw ze stolicy od razu zauważa, że wszyscy kłamią. Od rodziców zmarłej dziewczyny zaczynając, a na burmistrzu, dyrektorze szkoły oraz żołnierzach z pobliskiego poligonu kończąc. Niewiele brakuje, by śledztwo utknęło w martwym punkcie.

W drugim sezonie Capitani nie jest już policjantem, a ma to związek ze spotkaną w sezonie pierwszym dawną dziewczyną, z którą łączyła go tajemnica. Ta tajemnica spowodowała, że Luc trafił nawet na jakiś czas do więzienia. Tym razem pracuje dla prokuratury i ma przeniknąć w światek handlarzy narkotyków. Kiedy zostaje zamordowana prostytutka, podejmuje się rozwiązania sprawy.

Nie można o Lucu powiedzieć, że jest szczęściarzem, bo nie dość że trafia na policjantkę Elsę, która przez ostatnich parę lat robi karierę w wydziale antynarkotykowym, to jeszcze spotyka swoją dawną dziewczynę, przez którą spędził jakiś czas w więzieniu. Sytuacji nie ułatwia to, że były policjant kieruje się dość specyficznym poczuciem honoru. Jednak jego przygody można obejrzeć z zainteresowaniem.

Print Friendly, PDF & Email